Skocz do zawartości

[rozmiar ramy] Canyon Grail


swmariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuję zakup gravela marki CANYON GRAIL CF.SL 8.0. Mam 176 cm wzrostu , przekrok  80 cm, dł.tułowia 67cm, szer.ramion 44cm, dł.ramienia 60cm./ dane niezbędne do skorzystania z kalkulatora/. Po wpisaniu moich parametrów w kalkulatorze ram  CANYONA wskazana jako właściwa jest rama w rozmiarze S.  W konkurencyjnych markach zaś przy moim wzroście proponowane są ramy w rozmiarze M/54. Czy ktoś mógłby pomóc mi w doborze  ramy? Wiem że po otrzymaniu roweru mogę go wymienić na inny, lecz  długi czas realizacji zamówienia/koniec czerwca/  wydłuży się jeszcze bardziej.

pozdr.Mariusz

link do roweru i kalkulatora

https://www.canyon.com/pl-pl/road/grail/grail-cf-sl-8-0.html

https://www.canyon.com/pl-pl/tools/pps/?world=1&series=GRAIL&model=Grail%20CF%20SL%208.0

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście masz nogę o długości wewnętrznej 80 cm to  będziesz ustawiał siodło poniżej dolnej granicy w M-ce. Mam 176/86, jeździłem na M-ce i S-ce i ta pierwsza była niby dobra ale czegoś brakowało, przód był za daleko i za wysoko, nie szło dociążyć porządnie przedniego koła. Zaufaj kalkulatorowi i tabelce. 

Zwróć uwagę że górna rura w M-ce to prawie 580 mm, będzie za duży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź .

Tak, mam stojąc boso 80cm przekroku. Zależy mi najbardziej na jak najlepszym komforcie jazdy. Obecnie posiadam rower crossowy AUTHOR ZENITH  w roz.ramy 21 i jeździ mi się całkiem komfortowo. Wiem że GRAIL ma inną geometrie ramy i trudno go porównywać do crossa.  a wydając prawie 12000pln nie chciałby się rozczarować. Jeśli jeździłeś na GRAILU to możesz mi powiedzieć czy warto faktycznie zapłacić więcej za model 8.0 względem 7.0/inna sztyca i ultegra względem 105/?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sam czekam na dostawę Graila, tyle, że w wersji CF SL 8.0 SL czyli SRAM 1x11. 
g286 - przygoda z Grailem to był przelotny romans? Możesz coś opowiedzieć o swoich doświadczeniach z tym rowerem.
swmariusz - złożyłeś już zamówienie? Ja zamówiłem w lutym z dostawą na początek kwietnia, podobno już jest gotowy więc czekam na informacje o wysyłce. Mam 175/83 i też zamówiłem rozmiar S.

Pozdrawiam Daniel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamówienia nie złożyłem że względu na bardzo odległy termin realizacji/koniec czerwca/ a znając życie to pewnie z przesunięciem do przodu. Szkoda  rower bardzo mi się podoba chociaż na żywo nie miałem mozliwosc i go zobaczobaczyć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...