Skocz do zawartości

[korba 50t \34] tiagra problem blatu 50


akduj

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie to się nie kalkuluje zmiana blatu... W środę zamówiłem do ultegry 6800 blat 46t - jedyny dostepny blat 46t do asymetrycznego rozstawu to wlssnie ultegra, najtaniej znalazłem za 360zl. Ja nie miałem specjalnie wyjścia bo kupowałem do już posiadanej ultegry. Ale w takim przypadku chyba taniej będzie odsprzedac nową tiagrę i kupić np. Fc-rs510

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, abdesign napisał:

Generalnie to się nie kalkuluje zmiana blatu... W środę zamówiłem do ultegry 6800 blat 46t - jedyny dostepny blat 46t do asymetrycznego rozstawu to wlssnie ultegra, najtaniej znalazłem za 360zl. Ja nie miałem specjalnie wyjścia bo kupowałem do już posiadanej ultegry. Ale w takim przypadku chyba taniej będzie odsprzedac nową tiagrę i kupić np. Fc-rs510

Zawsze to taniej niz....wymiana kolan? A czy z takim blatem 46 wszystko inne tiagry bedzie juz jak ktos napisal cacy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zbyt lakonicznie napisałem, ja Ci nie proponuję używania innych przełożeń niż te które uznajesz za odpowiednie...

FC-RS510 występuje z blatem 46t a cała korba kosztuje tyle co blat do ultegry... https://www.bike-discount.de/en/buy/shimano-fc-rs510-2x11-speed-crank-46-36-720056

Po prostu nie kalkuluje się kupowanie blatu ultegry do tiagry.

Tak czy owak masz do wydania 400zł - w proponowanym przeze mnie wariancie możesz odzyskać 200zł sprzedając tiagrę albo nie ;) 

Sam rozważałem patrząc na ceny właśnie zakup tej FC-RS510 tyle że mając ramiona fc-6800 szybko porzuciłem rozważania - dorzucałbym do roweru 150gram. Ale tiagra + zębatka ultegry czy rs-510 to w zasadzie dokładnie ta sama waga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, ja zmuszony wymaganiami dla młodzików (rower córki) zmieniałem z 52/36 na 46/36.

Tyle że w tabeli kompatybilności blatu 46t ultegry akurat 34t nie występuje...

https://si.shimano.com/pdfs/dm/DM-FC0003-06-ENG.pdf -

 

nie znaczy że na 100% nie pasuje ale uzasadnione wątpliwości są.

O ile rozstaw śrub jest ok, to może nie bardzo pasować wytłoczeniami blat 46t od ultegry do tego 34t od tiagry

blaty.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, m0d napisał:

Wszystko fajnie z tą RS510, tylko owszem - z 50T robi się 46T, ale z 34T robi się 36T. Pytanie na ile to dla pytającego istotne, skoro chce się bardziej oszczędzać.

Oj bardzo, Krakow, gdzie nie pojedziesz gory)))serio

Teraz, abdesign napisał:

No fakt, ja zmuszony wymaganiami dla młodzików (rower córki) zmieniałem z 52/36 na 46/36.

Tyle że w tabeli kompatybilności blatu 46t ultegry akurat 34t nie występuje...

https://si.shimano.com/pdfs/dm/DM-FC0003-06-ENG.pdf -

 

nie znaczy że na 100% nie pasuje ale uzasadnione wątpliwości są.

O ile rozstaw śrub jest ok, to może nie bardzo pasować wytłoczeniami blat 46t od ultegry do tego 34t od tiagry

blaty.jpg

Czyli ...wyrok? Nie ma 100 procent pewnosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadziałeś się na typowy problem z korbami Shimano. W kategorii szosa masz najlżej albo kompakt 50/34 albo przełajowe 46/36. Coś tam niby jest zapowiadane pod kątem graveli, ale to na razie chyba tylko plotki. Teoretycznie istnieje chyba Tiagra z blatami 48/32, ale z naciskiem na teoretycznie, w sensie poza stroną Shimano nikt tego nie widział :)

FSA ma korby 48/32 i 46/30, ale to głównie jako OEM dla producentów rowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@akduj Nie wiem czy wyrok, bardzo różnie to bywa..., ale masz tabelki od shimano - po coś je robi - to co w nich umieszcza gwarantuje, że będzie działać 100% poprawnie - reszty nie, warto to analizować robiąc swoje kombinacje.

@m0d Gdyby shimano chciało to by umiało - masz miejską FC-U5000 z koronkami 46/32 - w sumie stopniowanie do gravela jak znalazł.... coś im się nie chce jednak chyba. Tiagra z takim stopniowaniem... 3/4 rowerów by ją miało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem blaty z 50/34 korba FSA na 46/36 CX50 5 śrub Giant fastroad slr1. Teraz mam Giant fastroad comax2 i również zmieniałem 50/34 korba FC RS400 na 46/36 CX 50 5 śrub. Trzeba obniżyć przerzutkę i podregulować. Napęd Tiagra 4700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, abdesign napisał:

Może zbyt lakonicznie napisałem, ja Ci nie proponuję używania innych przełożeń niż te które uznajesz za odpowiednie...

FC-RS510 występuje z blatem 46t a cała korba kosztuje tyle co blat do ultegry... https://www.bike-discount.de/en/buy/shimano-fc-rs510-2x11-speed-crank-46-36-720056

Po prostu nie kalkuluje się kupowanie blatu ultegry do tiagry.

Tak czy owak masz do wydania 400zł - w proponowanym przeze mnie wariancie możesz odzyskać 200zł sprzedając tiagrę albo nie ;) 

Sam rozważałem patrząc na ceny właśnie zakup tej FC-RS510 tyle że mając ramiona fc-6800 szybko porzuciłem rozważania - dorzucałbym do roweru 150gram. Ale tiagra + zębatka ultegry czy rs-510 to w zasadzie dokładnie ta sama waga.

czyli kupjac ta korbe co jescze musze zmienic,manetki? kasete?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu, bo widzę, że łatwo nie będzie.
Chodzi mi po głowie taki Canyon, a tam też jest Tiagra 50/34, co mi nie bardzo pasuje i wolałbym to co ma Jari 1.5 czyli 46/30
https://www.canyon.com/pl-pl/road/grail/2019/grail-al-6-0.html

Można to kupić tutaj, z wysyłką do PL za jedyne 147euro... No ale można.
https://shop.fullspeedahead.com/en/omega-crankset-4653

No i pewnie suport trzeba zmienić. WIęc dwa pytania:

1. Zakładam, że suport ogarnie się na miejscu w każdym serwisie i nie trzeba tego z Hameryki sprowadzać?

2. Czy reszta grupy Tiagra z tym zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SoloTM taaa pono ;) obstawiam stan magazynowy... mniej niż korb 1x12 xtr

 

I tak ta r460 z blatami 48/34 wygląda smacznie jak ktoś ją do gravela przymierza.

Tak sobie patrzę - moja ultegra 52/36 waży 700 gram. Powiedzmy że z blatem 46t spadnie waga o ile? - 20 gram?

A ta 760gram czyli wyjdzie raptem o 80gram więcej a cena - połowę mniej. - fajna korba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, abdesign napisał:

@akduj Nie nie musisz zmieniać z rzeczy które wymieniłeś.

@SoloTM nie wygląda to źle (nie moje - zdjęcie kradłem z internetu) :

 

460.jpg

Chyba ta wersja jest najlepsza ale czy jest konkretnie korba Tiagra 46 36 i z tylu dam  11 34,i co jeszcze muszę wymienić, suport? i czy taka korbe dostane bez problemu nowa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...