Skocz do zawartości

[suport] GXP BSA 68 mm


maczet190399

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wymiany łożyska suportu SRAMA. Przyszło mi do głowy aby wymienić cały suport bo obecny jest słabo uszczelniony. Jest tylko plastikowy kołnierz, który co gorsza z czasem zaczyna odstawać od łożyska i dostaje się brud do niego.Jest minimalna szpara 1mm między tym kołnierzem zasłaniającym łożysko a miejsce styku osi korby z zębatką.

Co byście polecili w jakiejś rozsądnej kwocie. Do wymiany mam łożyska. Dobre zaczynają się od 30-40 PLN za sztukę wiec może warto dołoży do dobrego suportu.

Obecnie mam coś takiego https://www.cyklomania.pl/sram-suport-gxp-bsa-68-73mm,id1968.html

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może do obecnego wkładu zamontować coś takiego i by mocniej uszczelniło zestaw ?? Szczególnie ten wave washer, który dociśnie uszczelnienie łożyska

https://www.sbike.pl/czesci-szosowe-przelajowe-suporty-zestaw-sram-do-suportu-pressfit-gxp-road-shield-and-wave-washer-o_l_139_11189.html

Podobny mam w drugim rowerze w supporcie pressfit i tam czysto. Tylko ze ten rower używam tylko w lato wiec niema pewności czy lepiej uszczelni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accent to jest badziewie straszne. Miałem dwa suporty, jeden z niższej serii, drugi z wyższej. W obydwu od nowości był luz.

Shimano, model 52, przelatał 3300km i po wykręceniu był jak nowy. Także jeżeli chodzi o suporty, to ja radzę się trzymać produktów producenta korby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się już tak zastanawiałem czy Sh i Sr robią te suporty gówniane, żeby wymieniać je często. W dosyć krótkim czasie padły mi dwa od Sh i dwa od Sr. Nowe w ręku wyglądały porządnie, zakładałem je z myślą, że trochę pochodzą. Jak znowu padły kupiłem suport Race Face. I w tym przypadku czapki z głów. Tańszy od Sramowskiego badziewia i od razu w rękach było czuć, że ten to pochodzi. U mnie dwa dzielnie znosiły tyranie w brudzie i syfie. Potem jeden rower sprzedałem, a nowy właściciel też już jakiś czas jeździ z tym samym suportem i na tych samych łożyskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Godzinę temu, skom25 napisał:

To że masz pewność że wszystko będzie pasowało i działało zgodnie z założeniami.

Rozumiem, że korba+łańcuch+kaseta też powinny być z tej samej stajni?  Inna konfiguracja nie będzie działać poprawnie?

Trochę się za bardzo rozpędziłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to w kontekście suportu Shimano i Accent. 

Natomiast jeżeli jest tak jak piszecie, to rzeczywiście nie ma sensu.

Co do korby, łańcucha itd. Tak, można mieszać bo czemu nie. Połączenie korba + suport jest bardzo precyzyjne, więc kto jak nie producent korby ma wiedzieć lepiej jakie jest pasowanie.

Ale to tylko moje zdanie, nie upieram się i mogę być w błędzie. Moja opinia wynika z aktualnego doświadczenia z Shimano i Accent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
1 minutę temu, skom25 napisał:

nie upieram się i mogę być w błędzie

Nie upieraj się.;)

2 minuty temu, skom25 napisał:

Połączenie korba + suport jest bardzo precyzyjne,

Bez przesady. Problemem jest trwałość łożysk i ich dobre uszczelnienie.

Albo odwrotnie najpierw uszczelnienie a trwałość łożysk jest tego pochodną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pokazuje mój przypadek, także samo wykonanie plastikowych misek. To właśnie one powodowały luz, a nie łożyska.

Ale nie ma co rozgrzebywać tematu, bo w sumie chciałem tylko wspomnieć że według mnie Accent nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...