Skocz do zawartości

[do 2500/3000zł] Rower MTB dla kobiety


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję pomocy forumowiczów odnośnie doboru roweru dla mojej żony. Jazda po lesie, raczej spokojna. Trochę podjazdów i zjazdów ale w zawodach udziału brać nie będzie. Sam osobiście jeżdżę na Treku Procaliber 8 z 2018r i jestem z niego mega zadowolony. Moja żona ma 164cm wzrostu. Robiliśmy przymiarkę do rowerów Treka i wyszło, że najbardziej pasuje jej rama 15,5. Na ramie 17,5 było już niekomfortowo ze względu na zbyt bliską odległość do kroku.

Zacznę od tego, że zależy mi na tym aby znaleźć rower w granicach 2500-3000zł. Fajnie byłoby jakby w osprzęcie znalazł się amortyzator przedni – powietrzny.

Na przedział cenowy wpisuje się jedynie Trek X-Caliber 7 ale tam jest amor na sprężynie i obręcze nie są przystosowane do mleka
Oczekiwania spełnia X-Caliber 8 ale tu cena jest zbyt wysoka.

Znalazłem na alledrogo
KROSS Level R7 za 2960zł:

·       waga: 12,40 kg

·       Widelec: Rock Shox Recon Silver RL Air (skok 100mm, blokada skoku,QR15, stożkowa rura sterowa)

·       Piasta przód: Shimano Deore HB-M618 15x100mm

·       Piasta tył: Shimano Deore FH-M618 12x142mm

·       Opony: Schwalbe Rapid Rob 27.5"x2.1"

·       Obręcze: WTB STP i19 27.5" Tubeless Ready

·       Przerzutka przód: -

·       Przerzutka tył: Sram NX

·       Hamulce przód: SRAM Level T (tarczowy, hydrauliczny)

·       Hamulce tył: SRAM Level T (tarczowy, hydrauliczny)

·       Dźwignie hamulca: SRAM Level T (hydrauliczne)

·       Manetki: SRAM NX Trigger 1x11

·       Korby: SRAM NX 32T

·       Suport: SRAM Press Fit GXP

·       Łańcuch: SRAM PC-1110

·       Kaseta / Wolnobieg: SRAM PG-1130 11-42T

O Krossie naczytałem się sporo negatywnych opinii odnośnie gwarancji. Z Trekiem w tych sprawach będę miał spokój.

Nie ukrywam, że na rower chcę wydać jak najmniej za jak najlepszy sprzęt. Żona nie wiadomo ile pojeździ a blokować kasę w rowerze w piwnicy to słaba inwestycja. Żona chciała abym znalazł rower (używkę) za 1000zł więc im taniej tym lepiej :)

Będę wdzięczny za podrzucenie jakiś alternatyw dla powyższych.

 


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...