Skocz do zawartości

[Napęd] Przeskakujący łańcuch do przodu


Wielmozny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mój problem to przeskakujący łańcuch. Kupiłem rower w połowie kwietnia 2018 i prawię od początku (max miesiąc po kupnie) łańcuch zaczął mi przeskakiwać do przodu razem z korbą w taki sposób że nie było żadnego oporu koło nie dostawało energii a łańcuch i korba szły trochę do przodu. Towarzyszy temu głośny strzał. Serwisy nie wiedzą co to może być, zmieniłem na gwarancji piastę, całą korbę z suportem i nie mam  pojęcia co może być przyczyną. Łańcuch na ten moment mam wyciągnięty i niedługo będę kupować nowy, ale wydaje mi się że to nie przez zużycie napędu ponieważ działo się to praktycznie od razu po kupnie roweru. Załączam filmik który obrazu co się dzieje u mnie w rowerze, oczywiście dzieje się to podczas pedałowania i jazdy do przodu, ale nie miałem jak tego nagrać podczas jazdy więc naciskając na pedały w miejscu wywołałem identyczny przeskok który występuje podczas normalnej jazdy. Nie mam już do tego sił proszę o jakieś sugestię co to może być. Tutaj link do filmiku gdzie jest pokazany strzał--> https://youtu.be/pYcFI7U1K-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że na filmiku widać jak cała kaseta przeskakuje przy tym strzale. Więc coś  jest z piastą. Po wymianie w serwisie piasty i korby od razu były strzały ? Jeśli to był nowy rower , to jeśli serwis tego nie ogarnie to chyba możesz domagac sie zwrotu kasy czy cos takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...