Skocz do zawartości

[wybór roweru] Romet Huragan 2 czy coś innego w tej cenie


awdre

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad rowerem Romet Huragan 2 https://www.romet.pl/Rower,HURAGAN_2,10,752,753,15027,2019.html Będzie to mój pierwszy rower szosowy i dlatego nie chcę wydawać za dużo pieniędzy. Ten model można nabyć do 2400 zł. Za tym sprzętem przemawia to, że w tej cenie oferuje karbonowy widelec (podobno niepełny) i 9-rzędowy napęd. Z minusów słyszałem, że hamulce promaxa są do wymiany na dzień dobry. Rzekomo pozycja na tym rowerze jest dosyć agresywna, ale to chyba dobrze, biorąc pod uwagę, że staram się osiągać jak najlepsze wyniki. Mam 180 cm wzrostu i przekrok jakieś 85-87 cm (zależy jak mocno dociskam miarkę). Rozmiar 56 będzie właściwy?

Czy jest jakiś inny model w tej cenie o podobnym czy lepszym wyposażeniu? Wiem że na merlincycles czy innych zagranicznych stronach można znaleźć fajne okazje, ale wolałbym dokonać zakupu w polskim sklepie. I przy okazji, czy ktoś się orientuje jak wygląda sprawa z gwarancją przy zakupie przez internet? Słyszałem że tower trzeba dać do serwisu 3 miesiące po zakupie. Można dać do dowolnego serwisu czy trzeba rower odsyłać gdzieś w Polskę? Z naprawami w ramach gwarancji jest tak samo?

Kończąc, czy warto brać ten rower?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Od 2 lat jeżdżę na Huraganie 3 z 2017r ( https://katalog.bikeworld.pl/2017/web/produkt/rowery/szosowe/romet/50020/huragan_3 )

Jestem z niego ogólnie zadowolony. Ale po kolei:

Mam 183 cm, i wziąłem rozmiar 56, wg mnie dla Ciebie również ten rozmiar będzie idealny.

Romet z roku na rok, te same modele/nazwy konfiguruje w gorszy osprzęt. Teraz "3" jest na Sorze, a ja mam nową Tiagrę 4700, która jest naprawdę świetna i dla tych co magia cyferek i nazw nie ma znacznie, w 110% wystarczająca (zresztą są b.pochlebne opinie o nowej grupie 4700).

Rower ma sportową sylwetkę i będziesz nieco bardziej pochylony, niż w typowej rekreacyjnej szosie, więc weź to pod uwagę. Swoją drogą to był/jest także mój pierwszy rower szosowy, i miałem obawy w ogóle przed jazdą na nim, a tu okazało się, że spasował mi idealnie (możesz np. o tym poczytać: http://beskidtrail.pl/szosowanie-w-beskidach/ )

Sugerowałbym, byś poszukał modelu z wcześniejszych lat. Cenowo wyjdzie podobnie, a będziesz miał rower przynajmniej z grupą o jedną półkę wyżej niż obecnie.

Napisz do sklepów internetowych - wiesz jaki chcesz rozmiar, to mogą zrobić Ci fajną cenę.

Aha, ze zmian jakie wprowadziłem do mojego roweru to:

- kaseta 11-32 (mieszkam w górach, i lubię podjazdy, więc wybór oczywisty)

- po roku zmieniłem koła (w oryginalnych były inne piasty niż producent deklarował, ale po bojach odpuściłem. Zajeździłem je (i tak cenowo dobrze rower kupiłem), i od roku jeżdżę na Shimano WH-RS010 i jest wszystko dobrze.

Ogólnie rower bardzo polecam - służy mi dzielnie nie tylko dla gładkich asfaltach, ale i zdarza się nim przejechać odcinki mało szosowe ;).

 

Szymon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię.

Przeglądając specyfikację techniczną huragana 2 nie zauważyłem zmian na przestrzeni roczników 17-19, więc ciężko mi stwierdzić, czy w tych nowszych jest gorszy osprzęt. Zaskakuje mnie natomiast obecność 9-rzędowej kasety tiagra, nawet w modelach na ten rok.

Huragan 3 to jednak jest trochę lepszy osprzęt od 2-ki, więc i na pewno komfort wyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...