Skocz do zawartości

[Kompatybilność] Schimano Tiagra 4700 & Sora


Hools

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ostatnio zacząłem modyfikacje swojej szosy Giant Defy ktory ma obecnie naped 3x8 z Schimano 2300 . W pierwszej kolejnośći zakupiłem i tu chyba błednie chociaż to się okaże klamkomanetki Tiagry 3x10 4700 do tego przerzutke tylna 10 s Tiagry 4700. I teraz kochani przyszło mi na myśl korba i przerzutka przednia. I tu pojawia się problem wiadomo klamkomanetki tiagry poleca z tiagra na tyle ale , kwetia korby z racji juz mocnego przeciągu w portfelu chcialem wsadzic korbe na sztywnej osi od Sory 3x9 ona jest niestesty 3x9 i teraz czy łańcuch 10 rzedowy poleci na korbie 9 rzedowej i jaką przerzutke przednia wsadzic by latala na klamkomanetkach tiagry 4700. 

I w skrócie

Czy korba sory obsluzy łancuch 10 rz 

Czy przerzutka przykladowo 3x10 przednia Tiagry bedzie dzialac dobrze na korbie Sory 3x9

Ewentualnie czy przerzutka przednia 3x9 Sory poleci na Klamkomanetce Tiagry 3x10 z grupy 4700 ? 

Ewentualnie jaką korbe posadzić by to zgrało się ? Albo jakieś inne myśli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dobra to pozwolę sobie wykorzystać wiedzę, bardziej doświadczonych kolegów. Sytuacja jest następująca:
- pacjent Merida Speeder 200 2017 (https://www.rowerymerida.pl/produkt1308/speeder-200-rower-merida.html),
- przerzutki przód/tył, korba, kaseta - grupa Sora ,(manetki przerzutek - Sora trekkingowe),
- hamulce Tektro Auriga hydrauliczne.

Chciałbym z tego fitnessa zrobić kolarkę. Wiem, że operacja średnio opłacalna, ale wymieniłem już w międzyczasie piasty, suport a i geometria mi pasuje, dlatego obstaję przy swoim.

Najmniej cebulionów pochłonie zapewne zakup klamkomanetek Sora 3000 i wymiana hamulców hydraulicznych na jakieś mechaniki.
A co powiecie gdybym wrzucił tylko klamkomanetki Tiagra 4700 (albo nowe 4720)? Czy zabangla to razem z 9cio rzędową grupą SORA i tymi hamulcami Tektro ?

Wszelkie sugestie mile widziane.


Pozdrawiam Mikołaj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...