Skocz do zawartości

[Amortyzator] marzocchi 320 LCR


Rekomendowane odpowiedzi

Marzocchi 320 LCR - mało znany u nas amorek do XC a myślę, że wart aby nieco o nim napisać...

Nigdy wcześniej nie miałem kontaktu z marzocchi i zakupiłem go jakby w ciemno gdyż brakowało budżetu na nową Rebę a 320-stka akurat się mieściła w określonych widełkach.

W komplecie a amorkiem otrzymujemy kapsel ze śrubą i gwiazdką, manetkę na kierownicę wraz z linką oraz podkładkę do regulacji skoku. W standardzie marzocchi ustawiony jest na 100mm ale można ustawić 80mm lub 120mm. Górne lagi jak sama nazwa sugeruje są o średnicy 32mm, z racji że to model z 2017 roku posiadają piękną czarną anodę. Rura sterowa tapered też wykonana z amelinium ale istnieje również droższa wersja z rurą karbonową.

Waga? Na moje ręce porównywalną z Rebą wg producenta niecałe 1600g niestety nie mam dokładnej wagi aby to zweryfikować.

Jakoś wykonania amorka myślę, że na poziomie Rock Shox Reba albo nawet lepsza, zakrętka wentylka, pokrętło regulacji tłumienia wszystko piękne alu, tu jakością i wykonaniem bardzo przypomina Foxa.

Manetka również metalowa i bardzo fajnie pracuje. 

Czy posiada jakieś wady? Na na razie mogę wymienić jedynie wizualne; nie podobają mi się te bordowe uszczelki ale ponoć można zmienić na czarne, brakuje mi również oringu do ustawiania sagu  jak np. w Rebie... Wolałbym również os na inbus ale jest normalny gwint M15 więc można małym kosztem zmienić.

9P4MS-OapqZk.JPG?v=2
9P4MS-mnDWMb.JPG?v=2
9P4MS-eUKeew.JPG?v=2
9P4MS-KzCeeK.JPG?v=2
9P4MS-UiOq82.JPG?v=2
9P4MS-t2SVee.JPG?v=2
9P4MS-gA8XlL.JPG?v=2
9P4MS-jPNWdi.JPG?v=2
9P4MS-fTFyyE.JPG?v=2
9P4MS-4Ph0UR.JPG?v=2
9P4MS-hAHr55.JPG?v=2
9P4MS-zqfK9Q.JPG?v=2
9P4MS-FtQadK.JPG?v=2
9P4MS-nwY9KE.JPG?v=2
9P4MS-3EVo8W.JPG?v=2
9P4MS-YbfDBi.JPG?v=2
9P4MS-Ors4Ru.JPG?v=2
9P4MS-84TsdN.JPG?v=2
9P4MS-65Blsg.JPG?v=2
9P4MS-hCpD0W.JPG?v=2
9P4MS-5WdPvP.JPG?v=2
9P4MS-0Yi6V4.JPG?v=2

 

Edytowane przez giagi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości, jeszcze rura nie przycięta :D

Na razie to tylko przedsmak dalszych testów - opiszę porównanie względem RS Reba i Manitou Marvel...

Pierwszy kontakt z 320LCR jak najbardziej pozytywny, amorek ma wszystko co powinien mieć amorek do XC a jeśli wierzyć opiniom na zachodnich forach powinien też super sprawować się na szlaku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To może parę słów o rzeczonym amorku...

To, że amorek świetnie wykonany to już pisałem ale ważniejsze jak sprawuje się w rowerku...

Ważę prawie ponad 85kg więc amorek ze mną łatwo nie ma, po napompowaniu do sugerowanego ciśnienia dla mojej wagi z rowerem okazał się amorek jakby ciut za twardy.

Być może tabelka uwzględnia wagę samego rowerzysty albo mój manometr zaniża... hmm mniejsza z tym po upuszczeniu nadmiaru luftu mamy chyba ideał.

Amorek pięknie pracuje, zaskakuje sztywnością, ma się wrażenie, że mamy sztywny wideł a nie używałem blokady bo jeszcze nawet linki nie podpiąłem :)

Regulacja kompresji faktycznie działa, mam wrażenie że w porównaniu do Reby rower na tych samych oponach jakby dużo lepiej sobie radzi w piachu ale może to być mylne spostrzeżenie, bo w obecnym rowerku Reby nie miałem. Z marzocchi rowerek w szybkim przejeździe po drodze z dziurawki czy bruku zachowuje pełną kontrolę, równie pewnie zachowuje się na szutrze. Jak na razie wydaje się być genialny, póki co nie widzę żadnych wad.

Sądzę, że to świetna alternatywa dla RS-ów by nie powiedzieć, że nawet lepsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...