Skocz do zawartości

[di2] Założenie di2 do Ultimate CF SL 7.0


Pulse

Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliwość nabycia Canyona Ultimate CF SL 7.0 w wersji z mechaniczną gurpą.

Od zawsze marzyła mi się szosa z DI2. Z tego co widzę to Canyon ma obecnie podzielone ramy. Na te do elektrycznych wersji przerzutek i manetek oraz na te do mechanicznych.
Założenie mechanicznej grupy do ramy przystosowanej do elektroniki jest prawie nie możliwe lub bardzo ciężko wykonalne.
Jak ma się sprawa z założeniem Di2 do mechanicznej wersji Ultimate CF SL 7.0 z 2019r?
Gdzieś czytałem, że może być problem bo kable nie przejdą i tym podobne.
Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te kable to sa w zasadzie kabelki, jesli   chcesz pchac otworami którymi szły linki/pancerze, to nie bedzie problemu, jedynie problemem mogą byc za duze dzury w ramie :P 

Mozna kupic zdaje się takie gumki do przepustów, ktore powinny pasować w otwory po pancerzach i powinno to lepiej wygladac prawie jak fabtycznie...

Niektorzy producenci dostarczaja w komplecie z nwoym rowerem zaslepki do ramy pozwalające ładnie przejsc na Di2.... np Eddy Merckx dawał takie zaslepki.

Zerknij na filmiki.  Powinno byc gładko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy głowce, powinno się dać to wpuścić w ramę, bo mamy tam 3 wejścia, dwa na przerzututki oraz jedno na hamulec.

image.thumb.png.21718443c7ca2cee8d961129d8fd7ad1.png
Zastanawiam się bardziej nad tylną przerzutką, nie chciałbym wiercić, a tu mamy takie rozwiązanie, od biedy można puścić kabel tak jak idzie linka, ale ona jest bez pancerza, wiec podejrzewam, że otwór w ramie malutki tylko na szerokośc linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale pancerz opiera sie pewnie na jakims insercie przy wejsciu do ramy... nie sadze zeby pancerz opieral sie na samej ramie. Az zerkbe jak to jest u mnie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...