Skocz do zawartości

[Naprawa] zanikający napęd - raz jest, raz nie


Rekomendowane odpowiedzi

Hey, wsiadłem na rower po zimie i okazało się, że mój napęd ma problem. Przerzutki są sprawne, aczkolwiek łańcuch raz zabiera kasetę, raz nie. Jest to niebezpieczne, ponieważ często przy zmianie tempa jazdy nie jestem w stanie wychwycić momentu, w którym kaseta zapracuje tak jak powinna.

Jaka może być przyczyna i jak sobie z tym poradzić?


(dla Kobiet wszystkiego najlepszego!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, po zimie łańcuch mógł się zapiec na niektórych ogniwach, przez co są sztywniejsze. Jeśli takie zapieczone lub źle zgięte ogniwo najdzie na zębatkę to łańcuch może się po niej ślizgnąć zamiast się zazębić. Druga opcja to taka, że kaseta wymaga wymiany i łańcuch po prostu przeskakuje po zębach. Może być też jedno i drugie, zużyta kaseta i zesztywniały łańcuch. Umyć i nasmarować łańcuch, zobaczyć czy wszystkie ogniwa chodzą luźno, jeśli nadal nie działa wymienić kasetę i łańcuch.

Ostatecznie może coś się stało mechanizmowi zapadkowemu. Jeśli to kaseta to piasta do remontu lub wymiany, a jak wolnobieg to wymienić go, razem z łańcuchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sprawdzę jeszcze łańcuch.

Teraz, KrissDeValnor napisał:

Czasem napęd roweru opartego o coś tylną przerzutką też będzie kiepsko pracował...

Niestety prawdopodobnie tak było. Rower był na pół-leżąco, przygnieciony drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...