Skocz do zawartości

[Rock Shox Boxxer RC] dziwne puknięcie,stuknięcie


Sebamazi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam amortyzator rock shox boxxer

z 2016 roku z tłumikiem RC .

Przed zjazdem trasy w górach postanowiłem sprawdzić jak amortyzator działa na całkowicie wyłączonym tłumieniu ( trasa typu dh - korzenie kamienie ) zjechałem tak 2 razy.

Po zjeździe zauważyłem , że przy mocniejszym wgnieceniu amortyzatora

( jakoś po 50% skoku ) słechać dziwne głuche puknięcie w momencie rozprostowania !

Nie jest ono jakiś głośne .

Zastanawiam się co to może być . Czy coś mogło się w środku poluzować ? (Przed zjazdami amor na 100% tak nie robił i na pewno nie są to luzy na sterach )

Dodam że wszystkie realizacje działają 

a pukniecie nie upośledza pracy.

Martwi mnie tylko czy nie będzie miało to jakis konserwacji w przyszłości . Prosze o pomoc jeśli ktoś ma pomysł co to może być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu bym do środka zajrzał, lepiej nie ryzykować zniszczenia tłumika jeśli rzeczywiście się coś poluzowało. Przy okazji mógłbyś się pobawić shim stackiem, o ile mi wiadomo nie da się "całkowicie wyłączyć tłumienia" w tych widelcach, nawet na najniższym ustawieniu ma dość silne tłumienie kompresji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu miałbyś chcieć wyłączyć całkowicie tłumienie powrotu :huh: Jeśli działało dobrze to znaczy że początkowo miałeś je ustawione za wolno ;) Samo w sobie to nie powinno zaszkodzić widelcu, nie w tak krótkim czasie w każdym razie. Tłumienie nadal jest, tylko znacznie mniejsze, jazda bez oleju np. może dość szybko zabić widelec, ale wtedy tłumienia nie ma wogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jest zbyt niejednoznaczny by stwierdzić bez otwierania widelca. Głuche puknięcie w środku skoku to może być wszystko, problemy ze sprężyną raczej się objawiają zwykle stukiem przy położeniach skrajnych. 

Edytowane przez piciu256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...