Skocz do zawartości

[apel] Zakładajcie kaski !


KrissDeValnor

Rekomendowane odpowiedzi

Znajdź tabelkę meridy z okresu jak wchodziło koło 27,5 ( niewiele po kole 29 - gdy nie było jasne co się przyjmie, a co nie ) gdzie merida "naukowo" w tabelkach i wykresach wskazywała, że koło 27,5 jest dużo lepsze od 29 - do XC oczywiście. Ja w takie tabelki już wiele, wiele lat temu przestałem wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zenekzenek napisał:

MIPS? Słabo, teraz WAVECELL na fali ;-)

image.png.d4923b8174831318df037437da5bd64a.png

image.png.c2ea3f29f8641b18d641c5420b62b13b.png

Na obrazku ([Bliven2019]) Control to "styropian", "SLIP" to MIPS a CELL to wasz następny wydatek. Zauważ że przeskakując z MIPS na CELL masz zysk jakichś 70% do 95%  - więc większy niż kask vs bez-kask a przecież:

To co zmniejszamy szansę o kolejne 70%? :)

 

 

Nie bardzo mam pomysł co chcesz udowodnić. Mnie to nie interesuje co Wy zakładacie na głowę, może to być równie dobrze garnek.

Mnie tylko bolą herezje, że do miasta kask nie jest potrzebny, albo że ktoś zaliczył 10 wypadków i głowa jest cała.

Dodatkowo, nie bardzo rozumiem jak można świadomie godzić się na mniejszą ochronę najważniejszego elementu ciała. Nie wierzę że Ci którzy piszą że kasku nie noszą, przemyśleli i uczciwie odpowiedzieli sobie na pytanie co mogą zyskać a co stracić. Mogę się założyć że w dużej ilości przypadków zakończyło się na stwierdzeniu że będzie się głupio wyglądało, bez analizy potencjalnych konsekwencji. Ja innego wyjaśnienia nie widzę, gdy nawet badania wskazują że jakikolwiek kask pomaga ograniczyć obrażenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne,że jeszcze nikt nie zaproponował obowiązkowego jeżdżenia w zbroi ochronnej wraz z ochraniaczem kręgosłupa,,pełnym skórzanym kombinezonie i kasku full face.Przecież wg statystyk bylibyśmy o 1 % od osiągnięcia 100% szczęścia  i nikt już za nikogo by nie musiał niczego płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Co poniektórzy pitolą, że aż zęby bolą...
A śmianie się nawet z jeszcze większych środków ostrożności, to także nieprzemyślane według mnie "działanie".
Tu można przytoczyć motocyklistów - chyba bez kasków jeżdżą tylko wiejscy kaskaderzy ( z całym szacunkiem dla wsi ), a jak ktoś sobie śmiga w krótkiej koszulce i spodenkach, to przy pierwszym szlifie pewnie szybko zmieni podejście...
Ktoś powie, że rower to nie motor - zgoda, ale przynajmniej niektóre odmiany kolarstwa i pewne okoliczności "przyrody", zdecydowanie wymagają dodatkowych środków bezpieczeństwa, chyba że komuś życie nie miłe.
A propos tych kaskaderów, to przypominają mi się filmiki stunterów z USA, gdzie nawet przy stosunkowo niedużej prędkości, niewielki błąd kończy się konkretnym szlifem, bo przecież lokalni "mistrzowie" jeżdżą właśnie na luzaku, czyli w krótkiej odzieży, a że asfalt to nie miękki piasek na plaży, a motor jest cięższy od roweru i może Ci się zwalić na łeb, no cóż...
Chcesz przypieprzyć makówką bez kasku w krawężnik, albo drzewo - Twoja sprawa i póki co wolny wybór ( niestety ).
Na szczęście niektórzy zmieniają zdanie, czego żywym dowodem jest np. kolega Donayo ( https://www.forumrowerowe.org/topic/236035-apel-zakładajcie-kaski/?do=findComment&comment=2141583 ) i oby było więcej takich osób.
A co do mniej uważnej i bardziej ryzykownej jazdy w kasku niż bez niego, to może z pominięciem grawitacyjnych odmian kolarstwa, nie wydaje mi się to regułą - ja przynajmniej nie zacząłem dzięki niemu podróżować szybciej :no:, a patrząc na same i w pewnym sensie puste cyferki, to wręcz przeciwnie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tym tygodniu samochód potrącił dziewczynę 17lat. Niestety zmarła. Oczywiście na szybie z przodu odcisk ciała, rower poleciał 20m. Podobno, słuchawki i bez upewnienia się że jest wyprzedzana skręcała w lewo. Tak się zastanawiam? gdyby był kask na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Twardziele jeżdżą bez kasku.....

Tak jak Bardzo Dobrzy Kierowcy w Bezsprzecznie Mistrzowskich Wozach lub w Autentycznie Unikalnych Doskonale Imponujących samochodach nie korzystają z kierunkowskazów i wyprzedzają pod górę na podwójnej ciągłej opierając się prawym łokciem o prawe drzwi . Przecież On wie, że jest niezniszczalny i wie ,gdzie jedzie.

Kask jest dla mięczaków , cykorów i emerytów. Lub też dla tych ,którzy chcą nieco dłużej żyć.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...