Skocz do zawartości

[Gravel] Rondo Ruut CF2, Canyon Grail CF SL8 czy może Giant Revolt Advanced


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czas zamknąć działanie "n+1" kupując jakiegoś fajnego Gravela, który będzie służył mi do szybkich, jedno dniowych wycieczek jak i dalszych podróży. Niestety większość tego typu karbonowych konstrukcji ma jakieś wady - głównie 1x napęd, stack/reach jak w rowerach cx itp. Swoje wybory zawęziłem do tych 3, które są w tytule. Najbardziej skłaniam się ku Giantowi z racji obsługi gwarancyjnej, wygodniejszej geometrii ( W grailu nie kumam tego +stack) oraz możliwości założenia opon do 45c. W Canyonie bardzo podoba mi się napęd x2 i generalnie wygląd roweru. Rondo Ruut to Polska produkcja ( boję się trochę ewentualnej jakości obsługi w razie awari) i  zabójczy wygląd. W dwóch ostatnich obawiam się trochę czy stack 606mm nie będzie mi dokuczał ( w obecnym cx mam o centymetr mniej i jedynie gdzie czuję dyskomfort to w dolnym chwycie). Każdy pomysł i rada jest na wagę złota, ponieważ zakup musi być wykonany szybko zanim rozsądek wezmie górę i wydam kasę na jakieś duperele w stylu jedzenia, ubrania itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do obsługi posprzedażowej to moim zdaniem nie musisz się obawiać. 

Pare lat temu firma matka czyli NS zrobiła solidną wtope z suburbanami (rama do streetu/dirtu), cały rocznik pękał na łączeniu podsiodłówki z tylnim trójkątem. Wymieniali wszystkie ramy na nowe, bez problemów. Sam dostałem nową, nawet w wybranym przez siebie kolorze  z nowego, poprawionego rocznika. 

 

@up Zdjęcie zakupu 'polskiego produktu' jest już w innym temacie. 

 

Kolega z pracy dziś dzwonił i ustaliliśmy, że i dla niego Rondo będzie idealne. Będzie okazja, być może już jutro, pomacać. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia dodam w odpowiednim temacie jak tylko uda mi się wyrwać gdzieś dalej z domu gdy Córka wyzdrowieje. Nie muszę mówić, że mnie lekko strzela w środku z niecierpliwości. Na tyle co pojeździłem to nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń i japa nie może przestać mi się cieszyć podczas kręcenia. Z bliska te wszystkie krzywizny, wypukłości nie mówiąc już o widelcu wyglądają obłędnie. Jak będzie w połowie tak się spisywał jak wygląda to nic więcej mi nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...