Skocz do zawartości

[Mapy wysp kanaryjskich] na garmin 810


85justine

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie techniczne: w jakiej wersji masz basecampa i soft w urządzeniu? Ostatnie wersje softu garmina w połączeniu ze starszymi urządzeniami to jakieś nieporozumienie.

Druga sprawa - basecamp będzie widział mapy z karty pamięci i w urządzeniu, nie chce widzieć map z katalogu garmina.

Trzecia rzecz - jeśli Twoje urządzenie nie obsługuje map z kodowaniem nazw w utf-8, to tu można wybrać kodowanie latin1 - https://extract.bbbike.org/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2019 o 15:38, 85justine napisał:

http://download.geofabrik.de/africa/ pobrałam zainstalowałam

Nie wiem, czy ściągaliśmy to samo, ale ja pobrałem dane do kompilacji, a nie gotowe mapy, kompilacji nie polecam, szkoda czasu, ale dla upartych - tu jest dobry opis, jak się do tego zabrać: https://blog.globalbus.info/kompilacja-openstreetmap-pod-garmina/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Kanarach korzystam ze smartfona i aplikacji mapy.cz z mapami offline. Przebieg jazdy zapisuję na Mio Cyclo 105, a aplikacji mapy.cz używam tylko do zorientowania się gdzie jestem, choć można sobie wgrać czyjś ślad *.gpx (np. z Wikiloc) albo zaplanować trasę w mapy.cz i wgrać do telefonu. Nie próbowałem tym nawigować, bo jednak wolę patrzeć na krajobrazy, a nie w ekran :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2019 o 12:26, Kolmark napisał:

Ja na Kanarach korzystam ze smartfona i aplikacji mapy.cz z mapami offline. Przebieg jazdy zapisuję na Mio Cyclo 105, a aplikacji mapy.cz używam tylko do zorientowania się gdzie jestem, choć można sobie wgrać czyjś ślad *.gpx (np. z Wikiloc) albo zaplanować trasę w mapy.cz i wgrać do telefonu. Nie próbowałem tym nawigować, bo jednak wolę patrzeć na krajobrazy, a nie w ekran :)

mi sie telefon popsul,a stary ma tak slaba baterie..;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, 85justine napisał:

robilam wg tego

zarowno na dysk F i G ale nie widzi tych map cos;(

ostatnie kroki sa takie:

  • zciagnij openfietsmap_lite_gmapsupp.zip file ze stronki do ktorej dostales link
  • odkompresuj to file -> rezultatem bedzie img file
  • podlacz Garmina do komputera przez USB kabel. Garmin majacy micro-SD karte powinien stworzyc dwa drives na twoim komputerze: jeden bedzie mial cala mase directories i files (to jest glowny Garmin unit) i jeden bedzie pusty (jezeli micro-SD karta jest nowka)
  • na drivie ktory nalezy do micro-SD karty stworz nowy folder i nazwij go Garmin; jezeli ten folder istnieje to jest OK
  • zkopiuj odkompresowane img file do powyzszego folderka
  • po zakonczeniu kopiowania; odlacz Garmina od komputera i wlacz go -> wlaczenie powinno zabrac mu wiecej czasu podczas ktorego powinien wyswietlic "Loading Maps"

Nigdy nie mialem problemu z powyzszym procesem.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MartinGIR napisał:

ostatnie kroki sa takie:

  • zciagnij openfietsmap_lite_gmapsupp.zip file ze stronki do ktorej dostales link
  • odkompresuj to file -> rezultatem bedzie img file
  • podlacz Garmina do komputera przez USB kabel. Garmin majacy micro-SD karte powinien stworzyc dwa drives na twoim komputerze: jeden bedzie mial cala mase directories i files (to jest glowny Garmin unit) i jeden bedzie pusty (jezeli micro-SD karta jest nowka)
  • na drivie ktory nalezy do micro-SD karty stworz nowy folder i nazwij go Garmin; jezeli ten folder istnieje to jest OK
  • zkopiuj odkompresowane img file do powyzszego folderka
  • po zakonczeniu kopiowania; odlacz Garmina od komputera i wlacz go -> wlaczenie powinno zabrac mu wiecej czasu podczas ktorego powinien wyswietlic "Loading Maps"

Nigdy nie mialem problemu z powyzszym procesem.

Powodzenia

dzieki

karta nie jest nowa;)

ale to mzoze wyczyszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...