Skocz do zawartości

[Amortyzator przedni] zła praca amortyzatora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem ... Moj amortyzator rock shox boxxer 2014 r  nie pracuje jak powinin przy ugieciu amortyzatora na sucho bez ramy ... Laga wchodzi i wychodzi ale w środku zostaje 7 mm około lagi i trzeba ja wyciągnąć ... Może ktoś wie w czym jest problem i jak to naprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam odświeżam temat... kupiłem boxxera rc i mam ten sam problem co autor tematu , jak wiadomo boxxer rc czy tam r2c2 (bo dokładnie nie wiem jaki to model) ,ma 200mm skoku po ugięciu i zmierzeniu już 180mm a 2cm zostają w goleniach...bez problemu i nakładu siły jestem wstanie wyciągnąć lagi...wspomnę ze napisałem w tej sprawie do sprzedawcy i on powiedział ze to normalne ze to jest tak zwany ''martwy skok'' dla mnie to jest coś nie halo...szukając na temat tego ''martwego skoku'' nic nie znalazłem , rzekomo serwis zerowy był robiony parę miesięcy temu , czy miał podobny problem? co może być przyczyną tego ze nie prostuje się do końca?? w ''martwy skok'' nie chcę mi się wierzyć i pierwsze o czymś takim słyszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego. Amortyzator o nominalnym skoku 200mm ma mieć 200mm - nie 180mm. 

Prawdopodobnie coś jest nie tak ze sprężyną powietrzną - np. portem między komorami -  i komora negatywna powoduje zasysanie pierwszych 20mm skoku.

Najlepiej by było oddać go do Spider Suspensions lub Wichu Workshop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyrównało się ciśnienie w obu komorach. Procedura jest taka, że nabijasz pod max typu 140-150 psi nogą przytrzymujesz koło i ciągniesz amor do góry. Powinno syknąć i wróci prawidłowa wartość skoku. Albo inaczej czyli nabijasz by było 200 skoku potem schodzisz z ciśnienia co 10 psi, uginasz kilka razy i rozciągasz, potem znowu mniej 10 psi uginasz, rozciągasz. Jak obie procedury nie pomagają to jest coś zrypane i trzeba rozebrać amorek. 

Edytowane przez Tyfon79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest rock shox boxxer, jego się nie pompuje....dowiedziałem się ciekawiej rzeczy że sprężyna może być ,,ubita" i dla tego nie odbija amorka do końca, muszę dowiedzieć się ile ma nową sprężyna do boxxera cm i później zmierzyć swoją, gdzieś jeszcze czytałem o takim przypadku jak mój i koleś dał między sprężynę a kotek kilka podkładek i jak ręką odią pomogło tylko że zapewnie tyle mam ile miały podkładki o tyle zmniejszył się skok , ale nie o to tu chodzi,jak by dał sprężynę to by było ok i idąc tym tokiem to może być to... Będę miał wiedze na ten temat to ją tu opiszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...