Skocz do zawartości

[klucz dynamometryczny] Jaki wybrać ?


Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem rower z ramą karbonową, więc postanowiłem kupić klucz dynamometryczny.

Kolega poleca dość drogi elektroniczny :

https://www.szumgum.com/klucz-topeak-d-torq-wrench-dx.html

ale ma zakres dość spory, większość kluczy ma taki zakres, że musiałbym kupić dwa aby wszystko nim zrobić.

Czy ktoś ma doświadczenie z w/w kluczem , warto ? a jeśli nie to co innego kupić ? najbardziej chodzi mi o dokręcanie elementów mających styczność z karbonem np. zacisk sztycy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem z zakresem 2-24 w zupełności wystarcza.  Tam gdzie masz duże siły raczej nie miałem nigdy problemów. Jedynie kiedyś z tymi od mostka 5Nm. Wiadomo co się stało...

 

Moim zdaniem kupowanie takiego zakresu  dla celów prywatnych to strata kasy, dla kilku śrub którym naprawdę trzeba było chcieć zrobić krzywdę aby coś się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa Jonnesway'e. Jeden 2-10 Nm, drugi 4,5-30 Nm. Dobre narzędzia. Kupując otrzymujesz świadectwo kalibracji, co w tym wypadku jest ważne. Do karbonu, zakres 2-10 Nm w zupełności wystarczy. Poza tym, im większy zakres pracy, tym mniejsza precyzja.

Weż tylko pod uwagę że ten "mały" Jonnesway nie jest tak kompaktowych wymiarów jak klucze typowo rowerowe. Do kieszonki się nie zmieści ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...