Skocz do zawartości

[Gravel] Nowy rower - odpryskujący lakier.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Od około miesiąca jestem posiadaczem nowego Marina Four Corners. Rower jest bardzo przyjemny, ale...

...lakier przy śrubach montujących adapter hamulca zaczął odchodzić (widoczne na zdjęciach). Jest to rower stalowy, więc miejsca te będą podatne na korozję.

Z czego to może wynikać? Czy jest to powszechna wada? Dziewczyna posiada taki sam rower, problem również występuje jednakże w mniejszym stopniu.

Jeżeli również jesteś właścicielem Four Cornersa, czy zaobserwowałeś podobne zjawisko?

IMG_1389.JPG

IMG_1390.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, vide7 napisał:

więc miejsca te będą podatne na korozję.

.....będzie delikatny nalot i tyle. Nie przegnije przez 20 lat, chyba że będziesz moczył w solance. Jak przeszkadza- zrób zaprawkę. Często takie elementy są frezowane i pozbawione lakieru (ramy alu) bo zawsze będzie pękać przy mocnym dokręcaniu.

Nie przejmuj się tym tak bardzo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.02.2019 o 23:43, woojj napisał:

.....będzie delikatny nalot i tyle. Nie przegnije przez 20 lat, chyba że będziesz moczył w solance. Jak przeszkadza- zrób zaprawkę. Często takie elementy są frezowane i pozbawione lakieru (ramy alu) bo zawsze będzie pękać przy mocnym dokręcaniu.

Nie przejmuj się tym tak bardzo.

 

Dziękuję za odpowiedź. Moje zmartwienie wynika z faktu, że coś takiego pojawia się w nowym rowerze. Rower będzie ciorany po wyprawach i obawiam się o jakość tego lakieru. Byłbym wdzięczy gdyby jakiś posiadacz Four Cornersa napisał, jak wygląda kwestia farby w jego rowerze. Może to jakaś felerna sztuka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy tych śrubach bez zastrzeżeń. Podobnie wyglądają okolice tam gdzie kilkukrotnie co najmniej było odkręcane i przykręcane. Bidon,bagażnik itp. Może ktoś poprawiał adaptery po fabryce i mocno dokręcając mamy taki efekt? Jak wyżej jak ci przeszkadza to do lakierni niech ci dopasują kolor i zrób zaprawkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2019 o 22:50, vide7 napisał:

Wprawdzie nie mam Four Corners-a, tylko Pine-a. Przy hamulcach brak śladów odprysków, a były kilkakrotnie odkręcane. Udało mi się natomiast tuż po zakupie zrobić odprysk przy śrubie sztycy - próbując dokręcić frezowaną nakrętke zamiast śruby. Nic z tym nie robiłem, a po 2 latach jeżdzenia całorocznego brak śladów nalotu rdzy, więc z tą rudą w stali to trochę taki forumowy mit. Ale koledzy mają rację - zapytałbym sprzedawcę co na ten temat myśli, bo w nowym rowerze słabo to wygląda i lakier nie budzi zaufania na przyszłość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 13.03.2019 o 19:34, Uhoman napisał:

Wprawdzie nie mam Four Corners-a, tylko Pine-a. Przy hamulcach brak śladów odprysków, a były kilkakrotnie odkręcane. Udało mi się natomiast tuż po zakupie zrobić odprysk przy śrubie sztycy - próbując dokręcić frezowaną nakrętke zamiast śruby. Nic z tym nie robiłem, a po 2 latach jeżdzenia całorocznego brak śladów nalotu rdzy, więc z tą rudą w stali to trochę taki forumowy mit. Ale koledzy mają rację - zapytałbym sprzedawcę co na ten temat myśli, bo w nowym rowerze słabo to wygląda i lakier nie budzi zaufania na przyszłość.

Co do forumowego mitu o rdzy...

https://ibb.co/Tmc1Pzh

Niestety każdy mit ma ziarnko prawdy ;)

Edytowane przez vide7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...