Skocz do zawartości

[2500-3000] rower crossowy - 162cm


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Wiem, że tematów crossów do 2500-3000zł jest dosyć dużo, ale w większości na większe ramy. Jestem dosyć niską kobietą i szukam dobrego roweru głównie na asfalt, czasami ścieżki leśne i trasy do 100km (okazjonalnie). Zależy mi głównie na lekkiej wadze i dobrze dobranej ramie.

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MikeSkywalker napisał:

http://www.unibike.pl/viperlds.html

Rama 17-tka. Myślę że w Trójmieście albo Bydgoszczy (czyli rzut beretem) na pewno gdzieś będzie do przymierzenia lada dzień. Z ceny katalogowej jak się ładnie uśmiechniesz to na pewno coś urwą :) 

tu już waga 14,4 kg... czy do 13 z hakiem trzeba dużo dołożyć? Trójmiasto i Kaszuby raczej płaskie nie są, a i wnieść po schodach rower czasem niestety trzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany widelec na powietrzny - tu prawie kilogram mniej, do tego sztyca na sztywną, mostek po wybraniu odpowiedniego ustawienia na sztywny. Można jeszcze wyrzucić stopkę :P

Sztyca z mostkiem to jakieś 150zł, widelec 700-800. Zakładając że stare-nowe części można sprzedać i odzyskać z 300zł, a Vipera kupić za jakieś 2700 to myślę że budżet przekroczysz o 2-3 stówki. 

Opcja druga to kupno roweru ze sztywnym, karbonowym widelcem - np. Trek FX 3 czy inny fitness, tutaj waga będzie z przedziału 11-12kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MikeSkywalker napisał:

Do wymiany widelec na powietrzny - tu prawie kilogram mniej, do tego sztyca na sztywną, mostek po wybraniu odpowiedniego ustawienia na sztywny. Można jeszcze wyrzucić stopkę :P

Raczej chciałabym kupić, wsiąść i jechać ;) 

Teraz, MikeSkywalker napisał:

Opcja druga to kupno roweru ze sztywnym, karbonowym widelcem - np. Trek FX 3 czy inny fitness, tutaj waga będzie z przedziału 11-12kg. 

no niestety sztywny widelec nie wchodzi w grę, do tej pory miałam taki i szukam czegoś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, MikeSkywalker napisał:

Rozumiem.

Dobry sklep przygotuje rower pod Ciebie - także ciągle można wsiąść i jechać. 

Problem jest taki że powietrzne widelce zakładają dopiero do droższych modeli. Ale zerknij tutaj:

Jest wspomnianych kółkach modeli które mają go na starcie i są lżejsze. 

Bardzo dziękuję za tyle rekomendacji :) Swego czasu zastanawiałam się jeszcze nad marką Author, model z 2018: https://e-rower.pl/crossowe/4871-airline-asl-2018-ebon.html?utm_source=nokaut&utm_medium=pricewars2&utm_campaign=airline-asl-2018-ebon#nclid=9acbf4beef00df3d82b0944dac19ae23 

Jak wypada na tle konkurencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jeśli nie masz reakcji alergicznej na rower z marketu, to jest co najmniej ciekawa propozycja:

https://www.decathlon.pl/rower-trekkingowy-riverside920-id_8405267.html

Nie wiem jak mała jest eSka, najlepiej podjechać i przymierzyc.

Napęd 1x11 rozpatrywalbym w kategori plusów. Do tego amor powietrzny i jakie by nie były, ale jednak hamulce hydrauliczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wojtt80 napisał:

Cześć, jeśli nie masz reakcji alergicznej na rower z marketu, to jest co najmniej ciekawa propozycja:

https://www.decathlon.pl/rower-trekkingowy-riverside920-id_8405267.html

Nie wiem jak mała jest eSka, najlepiej podjechać i przymierzyc.

Napęd 1x11 rozpatrywalbym w kategori plusów. Do tego amor powietrzny i jakie by nie były, ale jednak hamulce hydrauliczne.

Uprzedzona nie jestem, ale chciałam zainwestować w markę typowo rowerową, aczkolwiek Btwina nie wykluczam. 

na razie po małym researchu podobają mi się dwa modele:

Kluczowym czynnikiem w wyborze jest waga, na osprzęcie się niestety nie znam, więc tutaj mogę tylko liczyć na pomoc doświadczonych forumowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc i porady :)Wyglad wygladem, ale chce dobry sprzet na co najmniej kilka sezonow.

Fajnie byloby sie tez przejechac przed zakupem, a tu chyba niestety zostaje zakup przez internet. No i jestem zielona jesli chodzi o geometrie, czy da się to jakos wyliczyc czy zostaje dopasowanie na zywo? Macie doswiadczenie w kupnie rowerow przez internet?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...