Skocz do zawartości

[Hamulce caliper] Weinmann vs Alhonga


majoballs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Zastanawiam się nad wymianą hamulców. W tej chwili posiadam zamontowane hamulce Weinmann 750 i powiem szczerze, to nie zachwyca mnie ich skuteczność. Rozważam wymianę na Alhonga HJ-714AG. Wybór padł na Alhongę z oczywistych względów, czyli zasięg szczęk do 75 mm oraz cena. Z rozpędu mógłbym wymienić również klamki np. na takie HJ-272AQ - wiadomo cena :) 

Pytanie do osób, które miały styczność z oba modelami. Czy skuteczność hamowania się zwiększy? Weinmanny są typu single pivot a Alhonga dual pivot, więc liczę, że wymiana dała by wymierną korzyść. Ewentualnie może polecacie jakieś ciekawe klocki do tych Weinmannów, które wzmocniłyby siłę hamowania, przyznaję, że mam zamontowane jakieś klocki no-name zakupione w pobliskim sklepie rowerowym, nic innego mi nie zaproponowali, nic innego nie mieli (zasadniczo unikam, tego sklepu).

Dodam, że rower to stary Fisher, obręcze aluminiowe VeloTech, obecnie przerobiony na Singla, jak skończę, to powrzucam jakieś zdjęcia do galerii.

Pozdro i liczę na jakieś ciekawe opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...