Skocz do zawartości

[Rower Crossowy] Romet Orkan 4 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)

Potrzebuję małej porady, mianowicie:

Planuję zmianę Rometa Orkan 2 2014 (przelatałem na nim 3 sezony, łącznie może w granicy 4.000 km), na wyżej wymienionego Orkana 4 z 2016 r., za którego na dzień dzisiejszy trzeba wyłożyć około 1800 zł. 

Sezon zaczyna się dla mnie w kwietniu, kończy w październiku, nie jeżdżę cało-rocznie, robię to rekreacyjnie, najdłuższa trasa do 100km, kilka po 50km, przeważnie w granicach 20-30km. Trasy którymi podróżuje, to miasto (ścieżki rowerowe i ulice), do tego tereny poza miastem, utwardzone ścieżki leśne, i drogi między jedną wioską a drugą (głównie asfaltowe).

Co zyskuje na zmianie? Korbę z wyższej półki na octalink, zamiast kwadratu, wyższej klasy przerzutki, blokadę amora w kierownicy, oraz hamulce tarczowe zamiast v-brake. (Czytałem o tych hamulcach, że nie są to górno-loty, ale jak rozumiem, przy moim przebiegu i zastosowaniu powinny sprawować się względnie przyzwoicie?)

Czy w sugerowanej cenie do 1800 zł rower ten jest dobrym wyborem? Czy komfort jazdy powinien się znacząco poprawić? Lekkość w pracy napędu, lepsze hamowanie będą odczuwalne? I dobrze jak na jakiś podjazdach nie będzie trzeba tracić energii w bujanie amorem poprzez jego blokadę. Dodam, że poprzedni (orkan 2) planowo idzie do rodziny, to będzie przynajmniej okazja od czasu do czasu pojeździć z kuzynostwem.

Poniżej link do sugerowanego orkana 4.

http://bikestyl.pl/romet-orkan-4-m-2016-p-109490.html

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek1185 nie kupiłem, bo zdecydowałem się na ten sam model, ale rocznik wyżej, czyli 2017 różnica taka, że zamiast hamulców 355 mam 315 i zamiast tylnej przerzutki alivio będę miał deore, no i kolor czarny, który wiele bardziej mi odpowiada niż srebrny (ale jeśli chcesz kupić 16', a kolor Ci nie przeszkadza, to myślę, że nie ma to aż tak wielkiego znaczenia). Co do samego roweru będę mógł się wypowiedzieć dopiero za kilka dni, bo ustawiłem sobie przesyłkę na poniedziałek 11.03, wcześniej nie miałbym nawet czasu go skręcić.

Osobiście zdecydowałem się na Rometa, bo mamy w rodzinie i po znajomych kilka sztuk, kupiliśmy tego 7 w ciągu 4 lat (bardziej budżetowych modeli - tak jak mój poprzedni) i nie mamy do nich jakiś większych zastrzeżeń (ramy całe, osobiście w swoim starym wymieniłem tylko dętkę, opony i klocki), biorąc pod uwagę ich niewygórowaną cenę.

Więc jak nie chcesz czekać tygodnia, czy kilka dni dłużej, na jakieś moje pierwsze wrażenia względem poprzednika, to myślę, że i tak złego interesu na tym nie zrobisz, a w zwlekaniu i podejmowaniu decyzji najgorsze jest właśnie to, że człowiek sobie mówi, że dopłaci tylko "stówkę" i będzie miał lepszy, ale za kolejną "stówkę" jeszcze lepszy i nagle trzeba by dołożyć tych "stówek" 10 ;)

Także daj znać, czy coś kupujesz i jeśli tak, to co, albo czy chcesz poczekać na jakieś tam spostrzeżenia amatora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...