Skocz do zawartości

[amortyzator] NRX D-RL zmiana skoku


MichalD

Rekomendowane odpowiedzi

Rok temu kupiłem amortyzator jak w tytule czyli Suntour NRX D-RL air, który zasadniczo działał poprawnie, no może czułość nie była rewelacyjna (przesmarowany przed montażem do roweru).  Ostatnie dwa wyjazdy (120km100km), po w sumie góra 2000km, pracował już znacznie gorzej to go rozebrałem wyczyściłem - działa ponownie OK. Maksymalne obecne ugięcie mierzone od uszczelki do opaski na ladze to +/-63mm.

Jednak przy okazji chciałem zmienić mu skok na 75mm i tu pojawia się problem, gdyż podkładka na której opierają się sprężyny jest na ostatniej 3 dziurce (górnej, od strony zaworu). Posługując się schematem złożeniowym ze strony producenta (link niżej) brakuje elementu oznaczonego 5a, między 1 a 4 (bottom stopper / odbojnikiem) jest 75mm. Przy zakładaniu dolnych lag trzeba tak o jakiś centymetr ścisnąć cały amortyzator by można było wkręcić lewą, czyli tą od komory powietrznej, dolną śrubę. Ta od prawej strony tego nie wymaga.

Gdzie leży problem?

http://www.srsuntour-cycling.com/fileadmin/user_upload/Downloads/Consumer/Bike/Exploded views/2013/Suspension Fork/SF13-NRX/SF13-NRX-D-DS-RL-air-700-75,63-(1).PDF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MichalD napisał:

Nie ma żadnych podkładek które można by usunąć, w tej wyciąganej tulei tłoka też nic na końcu na 100% nie ma. Jest jak na powyższym zdjęciu tylko są 3 a nie 4 dziurki.

NRX to nie amor MTB gdzie tam zakres  jest 80/100/120/130 pod kola 29" lub 80/100/120/130/140  pod koła 26" lub 27,5"

W NRX-ach występują albo 3 dziurki czyli zakres skoku 50/63/75mm albo w wysokich modelach  jest jeden nit blisko łebka bez żadnych innych otworów gdzie tam sie zmienia wtedy podkładkami (modele NRX wersji S)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...