Skocz do zawartości

[Kaseta] Wymiana 11-28 na 11-32


Sm0k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję wymianę kasety 11-28 na 11-32 w moim Tribanie 540. Wiem, że wózek przerzutki przyjmie nową kasetę bez problemu. Czy jest to operacja "plug&play" czy też po wymianie trzeba będzie jeszcze dokonać regulacji tylnej przerzutki? Nowy łańcuch powinnien być dłuższy czy może być tej samej długości co stary?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość łańcucha - wyjdzie w praniu. Najwyżej do kolejnej jego wymiany będziesz musiał pamiętać, zeby nie wrzucać duża-duża.

Co do przerzutki - będziesz musiał pokręcić jedną śrubką żeby odsunąć górne kółko od kasety i powinno wystarczyć.

I to by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz model przerzutki? Pojemność wózka to jedno, ale przerzutka musi jeszcze być kompatybilna z koronką 32T. Można korygować ustawienie przerzutki tak jak napisał heavy_puchatek , ale próba dopasowania przerzutki do zbyt dużej koronki skończy się terkotaniem górnego kółeczka przerzutki podczas pracy łańcucha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie, podobnie jak kolega autor postu, chcę zamienić kasetę w moim bajku z 11-28 na 11-32 . Przerzutka tylna SORA.

Panowie, czy ta przerzutka obsłuży nową kasetę 11-32 z korbą 50 x 34?

https://katalog.bikeworld.pl/2016/web/produkt/rowery/szosowe/raleigh/39583/criterium_elite

 

 

Z góry dziękuję za pomoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawelj5 napisał:

Sora z wózkiem GS powinna obsłużyć kasetę 11-32. Ale żeby potwierdzić na 100% musisz podać model przerzutki. W załączniku brak danych, a ze zdjęcia nie jestem pewien modelu.

Przepraszam, nie byłem w stanie podać dokładnego modelu  przerzutki, byłem poza domem.

Shimano RD-3500

shimano-rd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...