Skocz do zawartości

Exon15

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, planuje do mojego roweru włożyć napęd 1x10, i zastanawiam się, jaką zębatke z przodu dać, i jaką kasetę z tyłu, myślałem nad 34t z przodu i 11-36 z tyłu, co sądzicie? Może jednak z tyłu 11-25?

Wiem, że napęd zależy od stylu jazdy, wiec tak: 70% ulica, jakieś whellie, stoppie, manual, a 30% jakieś dropy, hopy lekkie, jakieś schody też często jeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na co Ci do takiego napędu kaseta szosowa? 

Musisz nieco pojeździć żeby wiedzieć jakich przełożeń potrzebujesz. Głównie do wheelie.

Jak nie będziesz jeździł po jakiś wielkich górkach to można rozważyć nawet zębatkę 36T (o ile wejdzie do ramy, czasem jest z tym problem) plus kaseta 11-36. Masz przełożenie 1:1 do podjeżdżania, a i jest czym dokręcić na asfalcie. 

Ale jak dobrze pamiętam to wheelie jeździło mi się dobrze na zębatce 22T z kasetą 11-32 - także w przypadku kasety 11-36 pasowałoby dać zębatkę 32T z przodu, żebyś miał bardziej miękkie przełożenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawił na "największą zwykłą" czyli 11-36. A do tego dobrał przednią zębatkę, ale tutaj naprawdę ciężko polecić jedyną słuszną - to zależy od Ciebie i przełożeń jakie będziesz potrzebował. Moja rada - kupić na Aliexpress zębatkę NW (idzie dostać <25zł za sztukę) 34, 36T, porównasz i zobaczysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...