Skocz do zawartości

[Widelec przedni] Fatbike White 4 Fat Comp MD 17 - co dobrać po kraksie


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

rower WHITE 4 Fat Comp MD 17 zakupiłem w 2016 roku i byłem zadowolonym uczestnikiem ruchu drogowego aż do ostatniego tygodnia, kiedy to przydzwoniłem w samochód.

Niestety w wyniku czego został skrzywiony przedni widelec. Co gorsza, ciężko znaleźć odpowiednik ze względu na to iż to fatbike oraz oś jest na 9mm, a nie jak w przypadku innych 15mm lub 20mm.

 

Pozostają mi dwie opcje:

1. Prostować widelec (stal), aż tak tragicznie skrzywiony nie jest.

  • Czy istnieją magicy w Trójmieście najlepiej, którzy są wstanie naprostować to z precyzją chirurgiczną?
  • Rowerem jeżdzę codziennie, aczkowiek turystycznie, po ścieżkach. Żadne downhille, czy mtb.

2. Zmienić przednią oś z 9mm na 15mm.

  • Tutaj z kolei problem jest taki, że większość amortyzatorów lub widelców sztywnych jest trapezowych, czego rama tego fat bike'a nie ogarnie.
  • Jak to się ma z resztą koła? Całe koło należy wymienić wtedy?

 

Wymiary widelca:

  • Rura sterowa: ~20 cm
  • Długość widelca: ~47 cm
  • Musi pasować na koło 26x4.0

 

Mam nadzieję, że ktoś doradzi mi, co można w tej sytuacji zrobić, bo bardzo lubiłem ten rower i chciałbym, aby nadal jeździł ze mną :)

1121887_Gray_1.thumb.png.536a1486e24f95418059e569edc30176.png20190222_132136_HDR2.thumb.jpg.201f53dc250446c1ebc8980b6eafd62f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten twój widelec to nie wygląda na  stal. To jest aluminium i nie prostowałbym tego, bo zdrowia szkoda. Kup taki widelec i po sprawie:

https://allegro.pl/oferta/szeroki-128-widelec-fat-fatbike-old135-1-1-8-ahead-7516347363

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie części metalowych nie można prostować. Zgięcie to odkształcenie plastyczne, podczas którego część wiązań uległa zniszczeniu lub osłabieniu, zmieniła się struktura metalu.  Widelec nawet po najdokładniejszym naprostowaniu okaże się ciut dłuższy niż był, a ścianki będą cieńsze. Obecny widelec możesz najwyżej zachować na pamiątkę dla własnego zdrowia.

6 minut temu, undefinedman napisał:

jednak jest on o 20 cm krótszy

Czy o 20 mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ilia domyślam się, że nie powinno się prostować, ale kiedyś składaki się prostowało :D chociaż bardziej interesuje mnie, czy jest w ogóle możliwe wyprostowanie do 99%.

Oczywiście preferuję nowy, podobny widelec, ale to nie jest łatwy temat jak widać.

1 godzinę temu, Ilia napisał:

 Czy o 20 mm?

Na aukcji napisane jest, że widelec ma 22cm długości, podczas gdy mój ma 47 cm (bez rury sterowej), ale to by było bez sensu przecież koło by się nie zmieściło.
Ok, chyba że 20 cm rura sterowa na tej aukcji, a 40 cm sam widelec. Nie ogarniam :D

Dobra napiszę do gościa na allegro.

Edytowane przez undefinedman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie rura sterowa 20, na allegro 22. Długość widelca na allegro, sądząc ze sformulowania - 40cm od osi do dolu rury sterowej, u ciebie 47, ale ty mierzyłeś chyba do poczatku sterowej? Więc widelec by pasowal wymiarowo. Osie są różne, 9 vs 10, ale coś mi świta ze to jest kompatybilne.

Na ali są karbonowe, co prawda głównie 150x15.

Edytowane przez remover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...