Skocz do zawartości

[4000 - 5000] optymalny wybór w tej kwocie


Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie wszystkich witam.

Przymierzam się do zakupu porządnego roweru w kwocie 4000 - 5000zł. Ponieważ jest to dla mnie duży wydatek, to chcę jak każdy, wydać te kwotę jak najrozsądniej. Od roweru oczekuje niezawodności i trwałości. Obecnie mam dosyć leciwego 15-letniego  Authora, ze sztywnym widelcem z przodu i już wystarczająco mnie wytrząsł :D. Przeważnie jeżdżę 50/50 asfalt/teren (las, małe górki), z jednym lub dwoma wypadami wakacyjnymi w nasze góry (okolice Szklarskiej Poręby i tamtejsze trasy rowerowe).

Jak na razie przejechałem się kilkoma rowerami ale nie wiem czy to optymalny wybór dla mnie. Wypróbowałem m.in. Kross level 9.0 w cenie 4800zl, rockridera xc 100 z Decathlonu za 3999zł oraz dwa droższe modele (te to raczej z ciekawości bo cena wysoka):

https://www.bikesalon.pl/rower-ktm-ultra-1964-comp-2922-2019-kola-29-czarny

https://www.greenbike.pl/specialized-chisel-men-comp-2019-p-3189.html

Szczerze mówiąc najwygodniej mi było na w/w modelu KTM, ale to chyba z racji mniej agresywnej geometrii.

Jeżdżę czysto rekreacyjnie, czyli żadnych maratonów, wyścigów itd. Mój wzrost to 184cm i 92kg wagi, wiec celuje w ramę 19 i koła 29.

Prosilbym o jakieś wskazówki odnośnie modeli które wymieniłem i ewentualnie co jeszcze brać pod uwagę do moich potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, wagowo czuć różnice pomiędzy KTM i pozostałymi. Z tym, że na KTM jakoś wygodniej mi się jechało (może to kwestia dokładniejszego ustawienia siodła i kierownicy), sprawiał też wrażenie staranniej wykonanego. Co do XC 500 to ta sama rama co w XC 100, ale za to dużo fajniejszy amor. Szkoda, że nie mieli go na stanie żeby przejechać się kilka rundek. Cenowo również bardziej skłaniam się do produktów decathlona (na plus też szybka i bezproblemowa obsługa gwarancyjna). 

Co do Speca to cena za egzemplarze na rok 2019 jest wysoka, ale rok 2018 znalazłem za 5300zł, więc cena jeszcze akceptowalna.

Co jeszcze brać pod uwagę w tych pieniądzach do jazdy czysto rekreacyjnej, bez większych szaleństw, ale już z nowoczesną geometrią ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Cayon xt bardzo ciekawy, ale chyba dostępny tylko w sklepie internetowym. Co do Speca to taniej niż 5300 nie da rady chyba.  Szukam czegoś co mogę wypróbować na żywo w sklepie stacjonarnym (Łódź i okolice). Jeszcze w przyszłym tygodniu wypróbuje Treka X calibura 8/9 oraz Cube Attention sl. Chociaż doczytałem że Trek ma jakaś „niestandardową” ramę, tak więc już sam nie wiem. Czy te Treki i ten Cube w porównaniu do wcześniej wymienionych to opłacalny zakup. Też ich cena oscyluje w okolicach 4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Chisela COMP 2018 dostaniesz w okolicach 5000zł i to jest wtedy korzystny zakup. Świetna, lekka i nowoczesna rama, przyzwoite koła, wkręcany suport BSA, estetyczne prowadzenie linek, dobre warunki gwarancyjne.  Tutaj masz film o technologii użytej do produkcji ramy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem kilka rundek Trekiem X caliber 9 oraz Cube Attention SL. Cube raczej mnie nie zachwycił, jakoś dziwnie niewygodnie mi się na nim siedziało i miał małe problemy z płynnym działaniem tylnej przerzutki (pewnie trzeba by podregulować i byłoby ok.). Natomiast Trek to inna sprawa, dużo wygodniej mi się nim jechało, ale też i cena wyższa bo 4800zł w stosunku do Cube za 4000zł.

Tak więc na razie na placu boju pozostał Trek X caliber 9 2019 i Specialized Chisel Comp 2018 ( o ile uda mi się zbić cenę za niego do 5000zł). Cały czas myślę jeszcze o tym XC 500 z Decathlonu, ale mało jest opinii użytkowników tego roweru i nie wiem co nim myśleć. Jutro jeszcze przetestuje Meride BigNine 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...