Skocz do zawartości

[Napęd] Tiagra 4700 klamkomanetki hydrauliczne - dziwne zachowanie


wulisu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w nowym rowerze tiagre 4700 klamkomanetki hydrauliczne , jazdę na nich ponad 3 tygodnie i co zauważyłem kiedy przerzucam przednią w dół klikam do środka zdarza się że nie mogę przerzucić od razu , jest martwy punkt i klamka przesuwa się bardzo daleko i nic się nie dzieje .

Zdarza się to prawie codziennie , tylnej też to się zdarza. Nie wiem czy to normalne czy mam jakąś wadliwą parę, czytałem że były problemu na początku jak wyszła tiagra 4700 i było to wymieniane. Ktoś spotkał się z taką przypadłością? W moich poprzednich klamkach Sory starsza wersja nigdy nic takiego się nie działo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, erzurum napisał:

Sam kiedyś tak miałem, przeskakiwało mi, nie pamiętam dokładnie w jakiej grupie, nie jest to normalne więc ja bym od razu na gwarancji to oddał do serwisu.

Dzieki też mi się wydaje że coś jest nie tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Wiesz że manetka ma półbiegi do trymowania przedniej przerzutki

2) Wiesz że jak pociągniesz małą dźwignie do zrzucania biegu , lekko  zahaczysz paluchem o dużą klamkę przesuwając ją trochę,  mała przesuniesz ją do końca  bez oporów i nic się nie dzieje. Wszystkie klamko-manetki Shimano  tak mają. Zdarza się częściej jadąc w grubych rękawiczkach.

Jak to wiesz oddać na gwarancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, luker87 napisał:

1) Wiesz że manetka ma półbiegi do trymowania przedniej przerzutki

2) Wiesz że jak pociągniesz małą dźwignie do zrzucania biegu , lekko  zahaczysz paluchem o dużą klamkę przesuwając ją trochę,  mała przesuniesz ją do końca  bez oporów i nic się nie dzieje. Wszystkie klamko-manetki Shimano  tak mają. Zdarza się częściej jadąc w grubych rękawiczkach.

Jak to wiesz oddać na gwarancje.

1) Tak wiem ale dzięki że przypomniałeś.

2) Muszę raz jeszcze sprawdzić dokładnie to o czym wspomniałeś i kiedy się to zdarza , fakt jeżdzę teraz w rękawiczkach może tak się właśnie dzieje, sprawdzę też w rowerze syna też ma Tiagrę starszą. 

3) Jestem już umówiony na sprawdzenie w środę więc zobaczymy co powiedzą. 

Mam jeszcze jedno pytanie , wiem że w Tiagrze 4700 pod hamulce mechaniczne można regulować odchylenie klamek czy ta opcja jest tylko w mechanicznych czy w hydraulicznych klamkomanetkach też, nigdzie nie widzę żadnej śrubki do regulacji, chyba że z racji że w hydraulikach na ogół ten skok jest mniejszy nie jest to potrzebne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Luker jak będę miał wolne pobawię się z tą regulacją. Muszę sprawdzić czy w starszej Tiagrze 9 rzędowej też jest jakaś opcja regulacja, syn mam małe dłonie pomogłoby mu to. 

Tak się jeszcze zastanawiam odnośnie małej dźwigni przy zrzucaniu biegów, używałem starszej Sory jeździłem w grubych rękawicach i nigdy mi się nic takiego nie przytrafiło więc nawet jeśli ta grupa 4700 ma taką przypadłość to jak dla mnie jest  jakiś błąd konstrukcyjny  , no ale nie mam doświadczenia poza Sorą i obecną Tiagrą w manetkach szosowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...