Skocz do zawartości

[Proszę o pomoc] znawców Meridy


agatha1983

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani. Zdecydowałam się na rower Merida big seven 40 MD. Dałam póki co zaliczkę... Sądziłam że jest to model 40 D, ale okazało się że 40 MD... no i w necie te meridy kończą się na roku 2016. Dziś poszłam do sklepu i pan powiedział , że jest to wyprzedaż rocznika 2017 a rower to nie kiełbasa żeby się psuła... że rower kosztował 2300 a teraz 1800 i ma bardzo dobry osprzęt, 9 rzędów gdzie za 9 rzędowy rower trzeba dać grubo ponad 2 tysiące. Nieco mnie uspokoił ale troszkę się boję, że ten rower leżał gdzieś na magazynie ..a dając jednak jakąś tam sumkę, człowiek chce, żeby był całkiem całkiem nowy nie zleżały...no chyba że się mylę :) Ja wiem, że producent musi pozbyć się starszych modeli na rzecz nowych i robi wyprzedaże,  a za rocznik 2019 trzeba dać za gorszy model meridy bo d-20 ponad 2 tysiące no ale właśnie, teraz już sama nie wiem , czy wziąć ten ciut starszy czy dołożyć i wziąć nowy. Jestem dziewczyną i nie znam się, tyle co z internetu mogłam o tym wszystkim poczytać, ale nie mogę się zdecydować:) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower to nie kiełbasa i często ludzie szukają starszych roczników, bo za mniejszą kasę mamy ten sam, albo nawet i lepszy osprzęt. Naprawdę uważasz, że Twoja satysfakcja z posiadania "świeżego" modelu jest warta 500 zł?

Nie mniej jednak powinno być jasne wcześniej, że zamawiamy starszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku nie do końca jest tak że różnica kończy się na cyferce oznaczającej rocznik. Patrząc na model 2016 i 2018, to jednak jakaś tam różnica jest. W 2018 są piasty Shimano oraz opony Kenda.

Ogólnie według mnie, jeżeli zamówiłaś model 40D to powinnaś dostać model 40D, a nie 40MD bo coś tam. A sprzedawca niech się martwi o własną kiełbasę ;)

Czy warto o to kręcić burzę? Nie mi oceniać. Natomiast ja kupując Kross Vento 2.0 2018 w roku 2018, dostałem 300 zł zniżki, a rower był świeży i kupowany w sezonie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma sensu dokładać do nowego. Różnice są niewielkie – tanie piasty Shimano będą pewnie porównywalnie trwałe z tymi Meridy (czyli przy turystycznej jeździe bardzo trwałe). Jedyna istotna różnica to że nowy model ma najtańsze hamulce hydrauliczne Shimano zamiast mechanicznych Promax, ale osobiście nie dokładałbym do tego więcej niż 100-200 zł.

Ogółem to że rower nie jest tegoroczny w niczym nie wadzi, zwłaszcza że nie było prawie żadnych istotnych zmian. Za to miałbym wątpliwości co do rzetelności sprzedającego, skoro wcześniej ukrywał ten fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@agatha1983 tutaj znajdziesz poprzednie kolekcje:

https://www.rowerymerida.pl/kolekcje-archiwalne.html

Który z tych rowerów oferuje Ci sprzedawca? A który Ty chciałaś kupić? Wstaw proszę linki z tego archiwum i aktualnego katalogu na stronie Meridy. Będzie łatwiej porównać i stwierdzić, czy to dobry interes, czy nie. 

Ja również uważam, że powinnaś być poinformowana od razu, że oferta dotyczy starego modelu. Osobiście zawsze się wkurzałem, gdy sprzedawcy wciskali mi taki kit bez słowa wyjaśnienia (nie dotyczy to tylko rowerów). 

Tak jak napisał @skom25 - na tegoroczne modele też w dobrym sklepie dostaniesz rabat. Może nie tak duży, ale jakieś 10% można skubnąć. 

Tego sprzedawcę już bym skreślił. Po pierwsze z uwagi na powyższe, po drugie za sam zwrot "rower to nie kiełbasa" wiele o sposobie prowadzenia biznesu mówiący...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, mówił ze to 2018..nagle okazuje się że 2017 ale coś mi tutaj nie gra i myślę że to jednak 2016 ponieważ nie mogę znaleźć na stronie meridy tego modelu w 2017 ..kończy się na 2016

kupuję ten   https://www.rowerymerida.pl/produkt1042/bigseven-40-md-rower-merida.html

a sądziłam że to ten :) https://www.rowerymerida.pl/produkt1449/big-seven-40-d-rower-merida.html

Sprzedawca jest ogólnie miły i cierpliwy. Chodzę tam już chyba czwarty raz wciąż z jakimiś obawami a on tłumaczy, pokazuje, porównuje inne modele meridy itd itd 

Chciałam inny kolor więc pokazał z tego roku ale droższa własnie o 500 zł a pomimo tego z gorszym osprzętem więc dlatego wybrałam tą lepszą i tańszą... ale nadal nie wiem czy mu ufać:) rower raptem kosztuje 1800 więc nie jest to 10.000 ale dla mnie ta kwota jeśli chodzi o rower też niska nie jest i chcę być zadowolona.... 

Aha, nie powiedział też, że to rower męski, ale rama jest tak ścięta więc myślę że kobiety też mogą na niej jeździć, bo nie jest to typowo męski model. Rozmiar dopasowany bo też już mierzyłam się do niej co najmniej 3 razy hahaha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz czego żałować.

W roczniku 2018 masz klamkomanetki hydrauliczne, które w przypadku upgrade-u napędu zmuszają Cie do zakupu klamek hamulcowych, tak było w moim przypadki i mojej Meridy Speeder 100. Zmieniając klamkę pewnie zechcesz mieć lepsze hamulce jeśli już je zmieniasz (ja tak chciałem) a wtedy kwota robi się naprawdę wysoka.

Piasty TX505 to totalna porażka. Zaraz po zakupie zmieniłem je na Novatec-i z łożyskami maszynowymi. Nigdy się jeszcze nie spotkałem z czymś tak niskiej jakości, nawet w najtańszych rowerach. Huczały i wibrowały jakby nie miały smaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...