Skocz do zawartości

[Opony] wymiana opon


vigooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym wymienić swoje stare opony na nowe. Ciężko mi powiedzieć jakie konkretnie chce. Jeżdżę tak pół na pół. Chciałbym pośmigać szybciej na asfalcie ale nie chciałbym również mieć problemów w lekkim terenie. Jeżdżę też sporo po mieście. Przedział cenowy za sztukę to tak 50/60 zł, ale możecie polecić również za 100 zł. Porównam sobie. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)

 

EDIT: koło  26x2.10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznaczenie szerokości opony w calach, ale akurat Continental bardzo zawyża rozmiar, przez co 2.2 Conti to takie 2.0 konkurencji trzymającej wymiar. Dodatkowo oprócz szerokości otrzymujesz o włos większą objętość opony, dzięki czemu po pierwsze jest ona bardziej komfortowa - wybiera więcej nierówności - po drugie jest bardziej przyczepna, bo lepiej dopasowuje się do podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny, ale nikt nie widział Twojego roweru i dotychczasowych opon. Jeżeli opony, które masz założone spoko się mieszczą (tylny trójkąt i odległość od mocowania przedniej przerzutki), to i te będą dobre.

A "tryb jazdy", to trudno stwierdzić na podstawie barwnego opisu: "Chciałbym pośmigać szybciej na asfalcie ale nie chciałbym również mieć problemów w lekkim terenie". Bo ja bym uznał, że potrzebne ci są jakieś semislicki, a nie opony terenowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania podobnego - na ansfalty, żwirki, szutry, ubite drogi leśne i polne, nawet ścieżeczki z kamyczkami delikatnymi nie ma nic lepszego niż Continentale ( Race King i X-King )

Właśnie jestem po przygotowaniach rowerku na ten sezon i moje RK po tamtym roku i ok. 1500-1600 km mają jeszcze włoski ;) Ani razu nie miałem niespodzianek typu uciekające koło, czy brak przyczepości ( fakt,że moja jazda to rekreacja i na nieznanych, niepewnych dróżkach nie jeżdzę szybciej niz 35 km/h, ale to chyba taki standard jazdy i odpoczynku )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem oraz zamontowałem  RK 2.2 drut. Wrażenia po otrzymaniu przesyłki:

- WOW! Jakie one cieńkie w porównaniu do moich poprzednich opon 

- hmm.. czy one zmieszczą mi się w ramie roweru

Wrażenia po założeniu:

- opony zmiescily się w ramie 

- po napompowaniu twarde i wyglądające na solidne 

Wrażenia po pierwszej jeździe na asfalcie:

- to był najlepszy moment, nie wiedziałem, że opony mogą spowodować taką zmianę 

- opony bardzo ciche i bardzo szybkie  na pierwszej prostej zabrakło mi przełożeń 

 

Dziękuję osobą, które poleciły mi te opony! Jeśli ktoś czyta ten wpis i ma podobny dylemat jak ja wyżej, szczerze polecam opony. Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podepnę się pod temat. 

Myślę o nowych oponach do crossa. Jazda po mieście, ścieżki rowerowe, do pracy, szuter bardzo okazyjnie. 

Co sądzicie o tych oponach w szerokości 1.5 Opona MICHELIN Protek BR?

 


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Smart Samy, są tanie, ale na pewno nie jest to "lipa". Nie tylko "co" ale i "kto" doradza jest ważne. Wczoraj któryś z kolegów pisał o tym jak to mu świetnie oponki działają na ciśnieniu 1,5. I wiele na sprawę światła rzuciła kolejna informacja, o tym , że waży 58 kg. Wiele dla mnie, który ważę 87 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pietern Doradzał mi mój świetny i zaufany serwisant. Sam lata i zdobywa nagrody na RK, więc na pewno nie o "szwabskość" tu chodzi. Przez jakiś tydzień czytałem, oglądałem i pytałem o opony, bo nie mogłem się zdecydować, więc w sumie ucieszyłem się z tej opinii, bo jednoznacznie rozwiązała problem. A jak ktoś doradza nie mając pojęcia o danej rzeczy to już nie mój problem. Mi doradzono 3 bary przy 110kg i jest super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...