Skocz do zawartości

[do 2500] konkretne modele- pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że to mój pierwszy post to przede wszystkim witam serdecznie.

A teraz do rzeczy- jestem dość niezdecydowany dlatego potrzebuję pomocy w wyborze roweru. Pewnie ktoś już stał przed takim dylematem więc każda rada będzie przydatna.

Kross czy MT? Jako, że od jakiegoś czasu mieszkam w Niemczech to upatrzyłem sobie 2 konkretne modele marki Radon:

ZR TEAM 7.0  oraz  NEW SCART 7.0

Wracam właśnie ze sklepu rowerowego gdzie odbyłem "jazdy próbne" dwoma różnymi krossami i dwoma góralami 29er. Nigdy wcześniej nie jeździłem na krossach więc pozycja wydawała mi się dość dziwna, pewnie to kwestia przyzwyczajenia. Góral jak góral- okazał się jednak (chyba?) wygodniejszy.

Rower używany głownie do dojazdów do pracy- ok 2km. Problem jednak w tym, że praktycznie 1/3 tego krótkiego dystansu to spore wzniesienie, z którym zimą nie radzi sobie duża ilość samochodów i trzeba szukać drogi okrężnej =) Tak więc nachylenie jest naprawdę duże. Będzie on używany też do pokonywania niedużych dystansów z rodziną- 20km to absolutne maksimum. Tu znowu pojawia się kolejny "problem"- fotelik rowerowy. Czy rama krossa nadaje się do zamontowania takiego fotelika? Czy nie jest zbyt cienka? Bagażnik odpada, tak jak i trekking.

Tereny jakie bedą pokonywane to głównie nierówny asfalt i szutry- być możę jakieś łąki czy pola.

 

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek rady.^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...