Skocz do zawartości

[Wyspy Sołowieckie maj/czerwiec 2019] ktoś pojedzie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, witam !  23-go lub 24-go maja ruszam w kierunku Wysp Sołowieckich na Morzu Białym. Zapraszam do przyłączenia się. 

Z grubsza wyglądałoby to tak:

- autobus rejsowy z Warszawy Zachodniej do Rygi,

- jakiś rekonesans po mieście (niewykluczony 1 nocleg, zależy od godziny wyjazdu z Wa-wy, wolałbym jechać w nocy - można się przespać w autobusie),

- kierunek północno-wschodni do Estonii wzdłuż J. Pejpus po trasie R1,

- Narva (granica estońska-rosyjska),

- kierunek Petersburg (chciałbym wziąć dwa noclegi w mieście i co nieco  zobaczyć, jestem na forum rowerowym Pitera, mam propozycje noclegowe od Rosjan),

- wyjazd z miasta na północ i dalej wzdłuż zachodniego brzegu Ładogi do miasta Pietrozawodsk,

- pociąg do miasta Kiem,

- statek na Sołowki,

- kilkudniowy pobyt (co najmniej 3 dni) u jakiegoś lokalsa,

- statek na ląd i jazda w kierunku granicy Fińskiej na Kuusamo,

- dalej na południe na Helsinki (jeśli czas będzie naglił, dopuszczam przemieszczanie się autobusem),

- prom Helsinki-Tallin,

- krótki rekonesans stolicy Estonii,

- jazda rowerem w kierunku Rygi (albo autobusem, jak nie będzie czasu lub deszcz, etc),

- powrotny autobus do Warszawy

Przewiduję na to 23-24 dni. Dzienny dystans 100-120 km (tempo bynajmniej nie sprinterskie). Noclegi - namiot, ewentualnie niedrogie motele, pensjonaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wielka szkoda, ale ten sezon 2019 mam juz rozplanowany. Chetnie bym sie wybral na taka wlasnie wyprawe ale rok pozniej-2020 .

W 2017 jechalem rowerem z Klajpedy do St.Petersburga przez Lotwe i Estonie. Ten ostatni to bardzo ladny kraj - polecam !

Sama Rosja mi sie rowniez bardzo podobala dlatego tez planuje w najblizszym czasie znowu jakas wyprawe w te strony.

 

Pozdrawiam

Paul

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paul, sam jechałeś ? Gdzie spałeś w Petersburgu ? (mam wprawdzie jakieś pojedyncze propozycje od  forumowiczów, ale wcale nie jestem pewien, czy dojdą do skutku). Bezpiecznie w mieście ? Jechałeś może przez Сосновый Бор (Sosnowy Bór) - chyba jest tam jednostka wojskowa (jedni ostrzegają mnie, że jako cudzoziemiec mogę zostać zawrócony na posterunku, inni piszą, że nie ma problemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jechalismy w grupie 5-ciu osob- 3 panie +2 panow.  Pierwszy nocleg mielismy w Kingiseppie, nastepny w Lomonosowie i nastepny w St. Petersburgu.Jechalismy A 180 a za Opoljem skrecilismy na 41k-111 i dalej 41k-008. Na Sosnowy Bor bym sie nie pchal, gdyz nigdy nie wiadomo. Rowniez na ten temat czytalem i dlatego pojechalismy troche inaczej. Jezeli chodzi o moje wrazenia z Rosji, to sa bardzo pozytywne. Ludzie bardo goscinni, rozmowni i pare razy zostalismy zagadani tak po prostu naulicy co oczywiscie nie bylo zbyt proste, gdyz moj ruski jest raczej mizerny, ale mozna sie dogadac. Noclegi w St. Petersburgu nie naleza do zbyt drogich, ale za jakies 20 Euro mozna juz cos dostac. Nasza grupa spala w hoteliku " Na Shmidta " za 19 Euro ze sniadaniem. Mejsce dosc dobre bo prawie w centrum starego miasta. Mozna wszystko obleciec na piechote. Jezeli moge jeszcze w czyms pomoc, to pytaj. Szkoda, ze wybierasz sie na ta podroz w tym roku, za rok bym sie zdecydowal.

Pozdrawiam

Paul

Edytowane przez Paul1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Paul. Wezmę pod uwagę Twoje informacje. Z pewnością będę jeszcze miał jakieś pytania, jak będzie się zbliżała godzina W. Może się spikniemy w przyszłym roku ? Kierunek wschodni ulubiony przeze mnie, ale nie jedyny. Rosyjskim władam skromnie, ale dość komunikatywnie (przynajmniej tak mi się wydaje). Pozdrawiam też.

Mariusz  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.02.2019 o 11:25, Svantiborek napisał:

 Może się spikniemy w przyszłym roku ?

 

Witam,

Dlaczego by nie ;). Jezeli zaproponujesz cos fajnego, albo tegoroczna wyprawa podsunie Ci ciekawe, nowe pomysly, to jestem oczywiscie za "TAK".

Nie znam jeszcze twoich mozliwosci, czy kondycji , ale jezeli chodzi o mnie to jestem juz z tej starszej generacji , ale dzienne etapy w granicach 100....130 km nie sprawiaja mi wielkich  trudnosci. Moze mi sie uda jeszcze zdobyc pare osob do ewentualnej  wspolnej wyprawy. W grupie zawsze razniej ;). Od siebie dodam, ze bardzo chetnie jezdze w grupach mieszanych i moze akurat zdecyduje sie jakas pani lub panie do wspolnej wyprawy. Czasowo jestem ograniczony urlopem, dlatego 3 tygodnie sa dla mnie limitem.

Paul

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...