Skocz do zawartości

[opony] MTB do miasta


Donayo

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o żywotność na asfalcie to moim zdaniem kolejność jest taka: Saguaro>SS>RK ale skoro jak piszesz jeździsz spokojnie to w Twoim przypadku w ogóle bym tego pod uwagę nie brał tylko wagę i cenę. Wszystkie te opony są bardzo zbliżone do siebie - na oba koła można założyć te same opony, natomiast w przypadku Saguaro jest jeszcze wybór kierunkowy prędkość albo lepsza przyczepność w zależności od tego w jaką stronę będzie bieżnik. 

Druga sprawa, doczytałem,że masz już typowe opony w teren - a po asfalcie jeździsz bardzo spokojnie więc może faktycznie posłuchaj kolegi,zaryzykuj i sprawdź tym razem slicki. Możliwe że do Twojego stylu jazdy będą dobre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem parę lat temu składaka na (chyba) dobrym osprzęcie :)
Rama: Bergamont B-Wild
Widelec: Rock Shox Judy
Hamulce: Magura Julie
Przerzutka przednia: Shimano Deore
Przerzutka tylna: Shimano Deore XT
Wrzucam fotkę całego, zaraz po zakupie.


Co do opon, są one podobne do RK, SS czy tamte są "mniej terenowe"?

IMG_20150428_171354.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoity. Mix starego osprzętu z trochę nowszym. ( nie wszystko widzę ). Popularne opony i chyba nawet kultowe irc mythos bodaj pierwszej generacji. Nie miałem. Na forum retromtb.pl znalazbys ludzi którzy jezdzili i jeżdżą na nich. Nie podejmuje się porównania, ale to jest opona terenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że całkiem nieźle wybrałem.
Jakoś tak mi się spodobał od razu, a jak zobaczyłem osprzęt to stwierdziłem, że opłaca się go brać.
Te opony są fajne, dużo już mają przejechane bez niespodzianek, jednak są po prostu głośne i mam wrażenie, że mają spore opory toczenia.
Pytam, ponieważ jeśli RK oraz SS są podobne do tych, na pewno będę brał te polecane przez Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór się nie zawęził, a jedynie nieco zmienił.
Na polu bitwy pozostały Race King, Smart Sam, City Jet, Town&Country oraz Hurrican.
Te ostatnie nieco przewyższają budżet, ale jestem w stanie wydać tyle na dobre opony, dzięki którym komfortowo zrobię tysiące kilometrów.
Muszę jedynie pomyśleć czy chcę iść w slicki czy semi-slicki, ale raczej skłaniam się ku tym drugim.
Gdyby jeszcze ktoś był w stanie porównać moje aktualne opony do w/w, byłbym wdzięczny.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Donayo napisał:

Na polu bitwy pozostały Race King, Smart Sam, City Jet, Town&Country oraz Hurrican.

Jeździłem w Twoich okolicach przez dłuższy czas na miksie Hurrican 2,0 na tyle i Race King 2,0 z przodu i na połączenie miasta z lekkim terenem nie miałem nigdy lepszego zestawu! Teraz mam Continenetal Town Ride https://www.elitecycling.net/product/continental-town-ride-26-inch-181886-1.htm

i na twardym jest ok ale jak zaczyna robić się miękko to zaczyna się taniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...