Skocz do zawartości

[Amortyzator] rama z główką taperowaną


Rekomendowane odpowiedzi

Mam ramę z główką taperowaną, w niej stery z dolnym łożyskiem 40x52x7mm (45 °x45 °) i osadzony amortyzator ze sztycą prostą.

Pytanie co trzeba zrobić / wymienić aby zamontować amortyzator ze sztycą taperowaną. Całę stery ?

Mam od znajomego po groszach fajny amor ale taperowany i kombinuje jak by go tu wcisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, rurę sterową mam prostą w amortyzatorze.

Główka taperowana w ramie.

Więc pewnie stery z jakąś redukcją są, nie bardzo wiem jak to obadać - wiem jedynie jakie łożysko na dół zakładałem, bo wymieniałem je w 2017.

Poczekaj, taką blaszkę chyba miałem: https://allegro.pl/oferta/redukcja-sterow-tapered-alu-h-1-5-1-1-8-7823422081?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_rowery_akcesoria&ev_adgr=Rowery+i+akcesoria&gclid=CjwKCAiAqaTjBRAdEiwAOdx9xg28G_-ZrexPuQVIv_X2zsycxHsKELJmpfARXciAzenMsEDzmRuPuxoCvoAQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

Więc gdybym chciał wrzucić amor taperowany to zakładam inne łożysko ( bez tej blachy ). Pytanie teraz jakie to łożysko, jak to dopasować. 

Przepraszam, ale nie bardzo wiem jakie rozmiary ( ze starego łożyska odczytałem rozmiary )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Janu_sz napisał:

Nie, rurę sterową mam prostą w amortyzatorze.

Główka taperowana w ramie.

Więc pewnie stery z jakąś redukcją są, nie bardzo wiem jak to obadać - wiem jedynie jakie łożysko na dół zakładałem, bo wymieniałem je w 2017.

Poczekaj, taką blaszkę chyba miałem: https://allegro.pl/oferta/redukcja-sterow-tapered-alu-h-1-5-1-1-8-7823422081?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_rowery_akcesoria&ev_adgr=Rowery+i+akcesoria&gclid=CjwKCAiAqaTjBRAdEiwAOdx9xg28G_-ZrexPuQVIv_X2zsycxHsKELJmpfARXciAzenMsEDzmRuPuxoCvoAQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

Więc gdybym chciał wrzucić amor taperowany to zakładam inne łożysko ( bez tej blachy ). Pytanie teraz jakie to łożysko, jak to dopasować. 

Przepraszam, ale nie bardzo wiem jakie rozmiary ( ze starego łożyska odczytałem rozmiary )

No i o takiej sytuacji pisałem. Łożysko zostaje to samo, musisz mieć tylko bieżnię do rury taperowanej.

1 minutę temu, Brombosz napisał:

Napisz jaka to rama bo są takie, które tylko wyglądają na taperowane

Wymiar dolnego łożyska wskazuje na Taper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że na dobrą sprawę nie wiem gdzie możesz kupić pasującą bieżnię. Na Twoim miejscu wziąłbym łożysko i pochodził po serwisach, czasami zostają z wymienianych sterów lub mają luzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...