Skocz do zawartości

[Rower crossowy] do 3 tyś. prośba o pomoc.


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje roweru crossowego dla lepszej połowy do 3 tyś, co byście polecili i czemu tak drogo ;)

Oglądaliśmy już scotta, gianta, speca, ale wszystko na biednym osprzęcie w tej cenie itd, ale dziś wpadł jej w oko ten https://www.kross.pl/pl/2019/cross/evado-7-0 

Ma 167 cm wzrostu, ja obecnie wypadłem z rytmu po kontuzji i nie ogarniam tego teraz, co się opłaci.

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez mariusz231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna propozycja, ale trzeba się przymierzyć, na szczęście mam w okolicy dystrybutora to obadamy propozycję. Najlepszą propozycją chyba w tej cenie jest https://www.decathlon.pl/rower-trekkingowy-riverside920-id_8405267.html

Lecz nigdzie nie ma opcji zobaczenia, przymierzenia, tylko na zamówienie.

A co myśleć o Treku Dual Sport 2 lub 3, ktoś sugeruje, że  super lekka i wytrzymała rama , koła i komponenty bontrager, pomimo słabszego osprzętu to bardzo dobra propozycja, bo dochodzi, wieczysta gwarancja i idealna geometria?

Edytowane przez mariusz231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten B'Twin jest fajny, ale ma korbę z zebatką 36z. Przy jakiś dłuższych asfaltowych wycieczkach poza miastem może trochę brakować twardszego przełożenia.

Treka Dual Sport 3 brałbym pod uwagę jedynie z jakimś naprawdę dużym rabatem, np. wyprzedaż rocznika 2018. DS 2 w ogóle bym sobie odpuścił. Amortyzator NEX to zwyczajnie ciężki badziew i napis Trek na ramie tego nie zmieni ;) Alpha Gold to środkowa półka aluminium u Treka. Te modele są wygodne, ale większość crossów taka jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower ma być uniwersalny, miasto, las, bezdroża itd. Dlatego nie skupiam się na marce, tylko ogóle jakość-cena i przede wszystkim na wygodzie i pozycji na rowerze ;) Mam też propozycje aby rower złożyć na grupie deore, rama to radion albo cube z tego co kojarze, tylko widelec sztywny w tej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat bo szukam identycznego roweru

Po wstępnych analizach wybrałem rower crossowy.
Przeglądałem różne fora, poradniki itp.

wstępnie spodobały mi się
Unibike Viper 2018- dziś się przymierzyłem w sklepie, było wygodnie 
merida crossway 300 2018 - osobiście rower mi się podoba, osprzęt wygląda ok, dobra marka
giant(nie pamiętam modelu) crossowy, miał gorszy osprzęt (chyba acera) - 
Na nim niewygodnie mi na nim było przez krótkie nogi (mimo wzrostu 180cm)
Górną część ramy miał pod mniejszym kątem niz Unibike, Merida chyba ma jeszcze mocniej pochyloną ramę,

w planach mam jeszcze zobaczyć kross evado 6

Szukałem opinii o tych konkretnych modelach, w każdym wytykają wady.

W merdzie podobno średnie są: amor,ilość zębów na środkowej przedniej zębatce, przeciętny mechanizm korbowy)

W Unibike Viper sprzęt okiem laika wygląda podobnie, ale też mu coś wytykają

Zdaję sobie sprawę, że nie ma rowerów idealnych.
Czy w moim budżecie (3000 max!) będą jakieś drastyczne różnice?
Czy w tej merdzie te wady są dyskwalifikujące ten model?

Jazda głównie po mieście i utwardzonych leśnych ścieżkach.
Nie będą to jakieś gigantyczne odległości, ani trudny teren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie najlepszy będzie ten Northtec Caledon DB DR. U nas odpadł, bo średnia geometria dla kobiety geometria i mostek na maksa do pionu, aby pozycja była w miarę okej. Przejażdżka utwierdziła nas, że dziewczyna nie tego szuka. Wybór będzie miedzy unibike i krossem, tylko do tego pierwszego jeszcze musi się przymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy męskim modelu taka różnica w cenie jest, ale przy wersji damskiej to tylko 500 zł. Poza nie patrz na cenę w internecie, bo ja ten model z 2018 znalazłem bez problemu poniżej 3 tyś. i nawet nie negocjowałem specjalnie, tylko do sprzedawcy rzuciłem luźną propozycje ceny jak przypasuje po jeździe próbnej. Podumał chwile i powiedział, że możemy tak zrobić ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rulez napisał:

Northtec ma powietrzny amortyzator, Unibike slabego sprężynowca, różnica w jeździe jest naprawdę duża ...

A w porównaniu do meridy? Podobno to tani amor, można wybrać bez problemu lepiej, ale z drugiej strony nie jest aż tak tragiczny.

 

Teraz, mariusz231 napisał:

o ja ten model z 2018 znalazłem bez problemu poniżej 3 tyś. i

Męski poniżej 3k?

Gdzie brałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merida też ma sprężynowca, różnica jest taka, że powietrzny amor faktycznie można dostosować do wagi, sprężynowy raczej teoretycznie ...

Jednak faktycznie najlepszym rozwiązaniem jest przymierzenie się do roweru, optymalna pozycja, a co z tym idzie zadowolenie bikera  jest najważniejsze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tygr napisał:

A w porównaniu do meridy? Podobno to tani amor, można wybrać bez problemu lepiej, ale z drugiej strony nie jest aż tak tragiczny.

 

Męski poniżej 3k?

Gdzie brałeś?

Po pierwsze to czytaj uważnie, bo ja go nie brałem, tylko oglądałem, po drugie szukam roweru dla dziewczyny!

OUTLET ROWEROWY JABŁONNA tam go oglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Powróćmy do tematu roweru, bo dopiero w tym tygodniu dało radę obejrzeć wszystkie i sie przymierzyć przez wieczny brak czasu i to, że sklepy często otwierają od 11 i niedziele niehandlowe ;)

Zastanawiam sie czy w ogóle brać tegoroczny model orkana pod uwagę, gdyż nie ma sztycy amortyzowanej (niby gadżet), ale dziewczynie bardzo sie spodobał, bo przymierzała sie też do modelu z 2018 w którym taka sztyca była. Niestety z 2018 był problem, że delikatnie geometria nie pasowała i było nie wygodnie przez dłuższy mostek i brak jego regulacji w stosunku do modelu z tego roku. Kolejny problem to piasty acera w tegorocznym modelu i uważam, że w cene 3300 (w sklepie, gdzie oglądaliśmy trudno było o jakiś rabat) mogą coś dorzucić błotniki itd. to jednak jakieś nieporozumienie.

Lecz jak wspominałem nie ogarniam tego teraz :)

Specyfikacja orkana z tego roku.

W stawce zostały jeszcze kross evado 7,0 i unibike viper disc lds. wszystkie z 2019

bez tytułu.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...