Skocz do zawartości

[Rower] Procaliber 8 vs? - problem z wyborem


Qba24

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zamierzam kupić nowy rower, niestety mam problem z dostaniem rozmiarów pod mój wzrost (197cm, 105kg). Początkowo chciałem Trecka X-calibra 8 lub 9 2018 r. W tym roku niestety, malowanie ramy strasznie mi nie pasuje. Rower będę potrzebował do jazdy po lesie, czasami cięższy teren oraz sporadycznie wyprawy z sakwami po ok.100- 150 km. Znalazłem również Procalibra 8 z 2018 r. w moim rozmiarze, jednak tam jest problem z montażem bagażnika, a dodatkowo nie wiem jak z geometrią bo nie mam gdzie przymierzyć. Czy ktoś z was użytkuje ten rower i ma wzrost ok.197 cm? Nie wiem czy to trochę nie na wyrost na moje potrzeby, ale cena jest korzystna. Jeżeli macie inne propozycję to proszę o pomoc. Cena do ok.4000 PLN.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz numer do treka 22 624 00 53, oni są wyczuleni na punkcie tej gwarancji bo też się zastanawiałem nad ich rowerem i dowiadywałem się jak to jest z gwarancja. Znalazłem sklep w Holandii z wysyłką - gwarancji nie ma znalazłem kogoś kto sprzedaje nie rejestrowany bez paragonu - gwarancji nie ma. U nich praktycznie jak nie kupisz w salonie to w większości przypadków gwarancji nie ma.. Najlepiej się dowiedzieć numer telefonu podałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qba24, Jestem podobnych rozmiarów (198/100-95). Trek ma długie ramy. Jest wygodny jak dla mnie.  Gwarancja jest imienna, trzeba rejestrować rower. Tak mnie się wydaje. Czy nad wyrost? Nie wiem. Jeśli Cię stać to się nie zastanawiaj. Rower to rama a Trek potrafi robić dobre ramy i w razie W (odpukać) wymienia ramę /rower bez problemów. Zaraz ktoś napisze, że inne marki dają lepszy napęd/hamulce/amortyzator. Może. Ja w swoim X-caliber 9 z roku 2015 wymieniłem już wszystko oprócz siodełka i widelca. Ale to przez ściganie się i chęci posiadania niezawodnych kół/hamulców itp. Mój rower nie ma lekko i mogę śmiało polecić Treka. Ale jeśli chcesz czegoś niezawodnego to warto rozważyć zmianę kół bo piasty /bębenki (przynajmniej te z x-caliber) są słabe i ich remont/wymiana nie opłaca się. Nie wiem jak to wygląda w nowszych modelach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2019 o 13:38, Qba24 napisał:

jednak tam jest problem z montażem bagażnika

Mam Superfly i tam również nie ma otworów montażowych. Nigdy ich nie potrzebowałem, ale w tym roku szykuje się dłuższa wyprawa i nabyłem coś takiego:

https://www.bike-discount.de/en/buy/thule-touring-rack-76487

Jeszcze nie testowałem ale wygląda całkiem solidnie i w necie można znaleźć pozytywne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedź. Temat gwarancji już poznałem, niestety nie ma co ryzykować, prawdopodobnie nie byłaby uznana, bez paragonu.

Pozostaje kupić w oficjalnym sklepie w PL, ale niestety tegoroczne malowanie strasznie mi nie pasuje :( Muszę szukać czegoś dalej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że X-Caliber, którego brałeś pod uwagę i Procaliber to nieco inne rowery, ten drugi bardziej chyba pod ściganie, pewnie znacznie się różni w kwestii geometrii i zapewne stąd brak opcji do montażu bagażnika itp. Jak się mylę, poprawcie mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

@Qba24

Większość rowerów w takim rozmiarze wygląda podobnie, niektóre jeszcze gorzej. Jeśli naprawdę nie możesz zdzierżyć tego widoku, pozostaje X-Caliber, który ma dość wysoki komin podsiodłówki, przez co górna rura poprowadzona jest nisko, nawet w rozmiarze 23" - tu masz przykładową fotę 23" z OLX:

https://www.olx.pl/oferta/trek-x-caliber-8-2018-promocja-CID767-IDuADmR.html#9bf2e72497

Albo z Evanscycle żeby mnie nikt nie posądził o reklamę konkretnego ogłoszenia;)

trek-xcaliber-7-2018-mountain-bike-23-in

 

Jeśli nie nastawiasz koniecznie na ściganie to możesz też pomyśleć nad Koną Honzo / Big Honzo - fajnie wygląda w XL moim zdaniem:

s-l1600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...