Skocz do zawartości

[pedały] Warto zmienić 520-tki na KLS Dual ?


Dziubek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

Moje 520-tki już ledwo dyszą. Chciałem już kupować nową parę, ale trafiłem na KELLYS DUAL. Ma ktoś o nich jakieś zdanie ? Warto je brać czy zostać przy sprawdzonych Shimano ?

Pierwszy z z brzegu link do KLS https://allegro.pl/oferta/pedaly-spd-kellys-m520-m530-m540-lepsze-od-shimano-7138315882

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup 540 od Shimano, nawet używki w dobrym stanie, zepsuć się tego praktycznie nie da. Co do tych KLS to jak pisze w tytule, że lepsze od Shimano 540 itp a w opisie jest info, że są łożyska ślizgowe to średnio :D KLS to nowa konstrukcja, a Shimano to już weteran wśród zatrzasków, sprawdzone i niezawodne pedały. Używam 540 oraz XT (ale to to samo poza wyglądem i lekko zredukowaną masą) w szosie, miejskim MTB oraz MTB, czyli w 3 rowerach, dodatkowo syn ma takie w MTB i szosie, to razem 5 par. Wszystkie kupiłem jako używki w bardzo kiepskim stanie, poobdzierane, z mega luzami. Po serwisie chodzą idealnie, kręcą się jak nowe - płynnie i bez oporów :) Szosą zrobiłem na nich 6000, mtb ponad 7000, palcem nie tykam a śmigają bez zarzutów.

Btw - może te twoje 520 też wystarczy przejrzeć i zrobią drugie tyle co zrobiły? :D

Pozdrawiam

DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już dawno po zawodach. Mam 520-tki i nie zawaham się ich używać.

Nie zrobią, miały uszkodzenie mechaniczne na tyle poważne że poszły do krainy wiecznego kręcenia. I tak swoje w "życiu" zrobiły. Bardzo udany model. A nie jestem fanem dłubania godzinami i rzeźbienia z nadzieją że jakoś to będzie. Byłem ciekaw tych KLS-ów, ale widzę że nie robią szału i pozycja Shimano w tym segmencie jest raczej nie zagrożona.

Hobbystycznie siedzę w latarkach i jak poszukasz to na allegro kupisz latarki z diodą Cree XM-L3, a myk polega na tym że najnowsza generacja XM-L to 2 (XM-L2). Tak więc jak sam widzisz, pisać to sobie można dużo... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno, wszystko ma swój limit przebiegu :) Pisać faktycznie można dużo, dlatego swoją opinię wrzucam, choćby dla innych, bazując nie na marketingu czy naklejkach tylko na objeżdżeniu sprzętu, a w przypadku spd shimano za takie pieniądze to naprawdę nie ma się do czego doczepić. Niech mi takie przeserwisowane używki za 40-80zł pokręcą 10kkm to chyba nie tak źle (mają 7k póki co i się nie zanosi, żeby szybko odeszły do krainy wiecznego kręcenia :D).

Pozdrawiam, DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje padły po 5 latach, nie liczę km bo często ruszam bez GPS-a. Ale jeżdżę po wybojach etc. więc lekko nie miały i emerytura zasłużona.

Z tańszych 520-tek jest wersja dla Deca (rockrider 520) i opinie ma fatalne. W sklepie natomiast jak rozmawiałem ze sprzedawcą wychwalał je pod niebiosa...

Tak czy siak, model wart zakupu (oryginały 520).

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...