Skocz do zawartości

['panel Bosch intuvia] gazelle Bosch CX - problem z zasięgiem'.


irek1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w grupie. Nurtuje mnie pewien problem. Od roku czasu posiadam rower gazelle na boschu bateria Bosch powerpack 500. Rower ma przejechane 2600 km . Rocznik 2017 więc jak nowy. W okresie zimy trzymam go w domu. Czasem doladowywalem baterie raz na miesiąc. Problem tkwi w tym że po przejechaniu np 10 km wiadomo zasięg kilometrów pokazywany spada tym bardziej że jest zimno. Ale po naładowaniu baterii na maks zasięg się nie podnosi na liczniku. Przykład latem miałem w trybie Eco około 170 km, rower stal z 4 miesiące spadło do 130 , próbowałem ładować baterie i zasięg po naładowaniu wskoczył na 132 km. Wyjechałem rowerem w celu rozładowania choć trochę baterii, zasięg spadł do 114 km już po naładowaniu i ciągle spada. Teraz pokazuje po pełnym naładowaniu 75 km . Wskaźnik baterii na maks 5 kresek. Co może być tego powodem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer liczy zasięg na podstawie średniego poboru energii z jakiegoś czasu wstecz. Nie ma przypisanej proporcji stopnia naładowania baterii i zasięgu. Tak samo jak w telefonie - nie używasz to przy 15% potrafi się wyświetlić, że bateria jeszcze 2 dni wytrzyma, a jak pograsz to ostrzega mimo 90%, że do wieczora nie pociągnie.

Eksploatacja, którą uskuteczniasz przez ostatnie miesiące nie pozwala algorytmowi wiarygodnie przeliczyć planowanego zasięgu i stąd takie dziwne prognozy. Nie przejmuj się do wiosny. Jak siądziesz i zrobisz konkretniejszy dystans to się wszystko ustabilizuje. Jakby nie to się wtedy będziesz martwił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...