Skocz do zawartości
Przemekkk0

[Napęd] klamkomanetka 8 rzędowa, a przerzutka 7

Rekomendowane odpowiedzi

Przemekkk0

Witam. Mam rower Triban 100. Chciałbym wymienić w przyszłości obecną manetkę i klamkę na klamkomanetkę Claris st r2000. Mam przerzutkę Tourney 7 rzędową i tutaj moje pytanie, czy to będzie pasować do siebie? Czytałem, że na ostatnim biegu śruba H-L zablokuje dalszą pracę przerzutki, więc nie będzie dodatkowego kliknięcia na manetce. Czyli zakładam clariska, zrzucam na ostatni na manetce, potem zaciskam linkę w przerzutce i teoretycznie wszystko powinno być ok? Bo zostanie mi wolne kliknięcie na manetce, ale śruba L zablokuje dalsze wrzucanie tak? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MMMAAACCC7

Tak, będzie pasować :)

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
parmenides

Linka przerzutki wychodziła z boku. 

Nota bene ja do tribana 100 wsadzilem klamki Shimano a070. W lewej nie ma kabla przerzutka, a w prawej przerzutkowy wychodzi z boku tak jak w starych grupach. Hamulcowe oczywiście pod owijką.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Przemekkk0

Ahh, czyli zostaje claris r2000. Właśnie ja chciałbym, żeby linki wychodziły spod owijki, bo tak jest estetycznie. Myślałem nad tourneyem a070, ale ta dźwignia zrzucania z boku nie pasuje mi. Wolałbym dual control

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
parmenides

Od lat jeżdżę na szosie z klamkami dual control (obecnie w Emondzie na SH 105 5800), przejeździłem na Tribanie 100 ostatnie dwa lata z dzyndzlem a050 (był wygodny, nie narzekałem). Teraz postanowiłem zamienić go na klamki a070. I tak musiałem powymieniać linki, pancerze, łańcuch, wolnobieg, opony i owijkę. Chciałem przy tym, żeby rower wciąż pozostał tani, bo służy mi do dojazdów do pracy i zostawiam go na mieście. Klamki a070 były najtańszym upgradem. Reszta pozostaje tania. 

Jeździłem kiedyś z takim "dzyndzlem" na starej Sorze. Nie było źle. Były tylko kłopoty przy zmianie biegu w dolnym chwycie, ale tutak ten dzyndzel jest łatwiej dostępny - jak w starej Campie. Na Tribana 100, który nie służy mi do jakieś szybkiej jazdy też będzie na pewno OK. Zobaczę jak z wytrzymałością tych klamek. 

Właśnie siedzę nad mocowaniem linek i kończę po mału remont "złomka". Kokpit wygląda mniej więcej tak: 

20190215_094418-01.jpg

20190215_094440-01.jpg

Edytowane przez parmenides

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
drozda

Manetki to akurat najwytrzymalsza część z grupy Tourney.

Idź za ciosem i zmień korbę na nowego Clarisa z HT2 plus przednia przerzutka - całość za 200 PLN ogarniesz :)

Edytowane przez drozda

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Przemekkk0

Nie mam aż tyle do wydania. Chciałbym tylko na klamkomanetkę i nie wiem, jaki model kupić. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Przemekkk0

Nie no, dużo taki wynalazek kosztuje. Prawie tyle, co klamka a070.

Ja chcę tylko wymienić prawą klamkę. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Przemekkk0

A owijka w tribanie jest na klej czy tylko zabezpieczona taśmą? Bo musiałbym ją odwinąć, żeby zdjąć klamkę, więc chciałbym wiedzieć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
parmenides

Klamka prawa a070 kosztuje ok 130 zł. 

Owijka nie nadaje się do ponownego założenia. Moja i tak była już mocno zniszczona. Kupiłem za 29 zeta w deca najtańszą - coś w stylu Fizika Classic (https://www.decathlon.pl/owijki-500-z-mikrofibry-id_8204055.html). Pewnie w tej cenie można dobrać coś fajniejszego, ale robiłem tam zakupy i nie chciało mi się już szukać gdzie indziej. 

pozdr

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Przemekkk0

To lipa, bo dodatkowe koszty. Myślałem, że tylko się odwinie i zawinie z powrotem. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Przemekkk0

A jak sie ta klamkomanetka sprawuje? Da radę z dolnego chwytu zrzucić w dół bieg?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta