Skocz do zawartości

[Napęd] klamkomanetka 8 rzędowa, a przerzutka 7


Przemekkk0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam rower Triban 100. Chciałbym wymienić w przyszłości obecną manetkę i klamkę na klamkomanetkę Claris st r2000. Mam przerzutkę Tourney 7 rzędową i tutaj moje pytanie, czy to będzie pasować do siebie? Czytałem, że na ostatnim biegu śruba H-L zablokuje dalszą pracę przerzutki, więc nie będzie dodatkowego kliknięcia na manetce. Czyli zakładam clariska, zrzucam na ostatni na manetce, potem zaciskam linkę w przerzutce i teoretycznie wszystko powinno być ok? Bo zostanie mi wolne kliknięcie na manetce, ale śruba L zablokuje dalsze wrzucanie tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat jeżdżę na szosie z klamkami dual control (obecnie w Emondzie na SH 105 5800), przejeździłem na Tribanie 100 ostatnie dwa lata z dzyndzlem a050 (był wygodny, nie narzekałem). Teraz postanowiłem zamienić go na klamki a070. I tak musiałem powymieniać linki, pancerze, łańcuch, wolnobieg, opony i owijkę. Chciałem przy tym, żeby rower wciąż pozostał tani, bo służy mi do dojazdów do pracy i zostawiam go na mieście. Klamki a070 były najtańszym upgradem. Reszta pozostaje tania. 

 

Jeździłem kiedyś z takim "dzyndzlem" na starej Sorze. Nie było źle. Były tylko kłopoty przy zmianie biegu w dolnym chwycie, ale tutak ten dzyndzel jest łatwiej dostępny - jak w starej Campie. Na Tribana 100, który nie służy mi do jakieś szybkiej jazdy też będzie na pewno OK. Zobaczę jak z wytrzymałością tych klamek. 

Właśnie siedzę nad mocowaniem linek i kończę po mału remont "złomka". Kokpit wygląda mniej więcej tak: 

 

20190215_094418-01.jpg

20190215_094440-01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka prawa a070 kosztuje ok 130 zł. 

Owijka nie nadaje się do ponownego założenia. Moja i tak była już mocno zniszczona. Kupiłem za 29 zeta w deca najtańszą - coś w stylu Fizika Classic (https://www.decathlon.pl/owijki-500-z-mikrofibry-id_8204055.html). Pewnie w tej cenie można dobrać coś fajniejszego, ale robiłem tam zakupy i nie chciało mi się już szukać gdzie indziej. 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się przez lata jeździło. 

Eddy-Merckx-by-Sunada.jpg

 

Przejechałem się dzisiaj, żeby sprawdzić czy wszystko działa. Rower zlozony i gotowy do jazdy. Tzn prawie, bo wolnobieg jeszcze do wymiany. Nowy łańcuch już lata na środkowych biegach. 

Klamka zmienia perfekt. W dolnym chwycoe też dosiegam kciukiem. 

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...