Skocz do zawartości

[przerzutka tył] sram X9 z sunrace 11-46 10s - czy działa?


WojciechFix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, pytanie kierowane tylko osób które miały do czynienia z zagadnieniem.

Nie potrzebuje gdybania.

Mianowicie chcę złożyć ht z napędem 1x10 na sunrace ms3 [11 - 42] 10s mam do tego sram x9 type 2.1 na średnim wózku, przód to 30z nw. 

Tutaj mam całkowitą pewność co do poprawnego działania. Natomiast co z kasetą mx3 [11 - 46]

Miał ktoś taką konfigurację? Czy przerzutka daje sobie radę?  Jak z kulturą pracy?  

Wszystkie tematy jakie udało mi się znaleźć to jedno wielkie "być może"

Dziękuję za konkrety.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 11-42 nie będzie najmniejszych problemów, swego czasu popularne były ekstendery 42 i sramy ze sprzęgłem najlepiej sobie z nimi radziły.

za 46 bym sie nie brał chyba że jesteś w stanie zaakceptować gorszą pracę w całym zakresie, a szczególnie wrzucanie na 46 i zrzucanie z niej

ekstendery haka tylko trochę poprawiają sytuację ale z kolei psują pracę na najmniejszych zębatkach

napisane z doświadczenia z 10biegowym GX czyli własciwie tym samym co x.7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mateo_s napisał:

Z 11-42 nie będzie najmniejszych problemów, swego czasu popularne były ekstendery 42 i sramy ze sprzęgłem najlepiej sobie z nimi radziły.

za 46 bym sie nie brał chyba że jesteś w stanie zaakceptować gorszą pracę w całym zakresie, a szczególnie wrzucanie na 46 i zrzucanie z niej

ekstendery haka tylko trochę poprawiają sytuację ale z kolei psują pracę na najmniejszych zębatkach

napisane z doświadczenia z 10biegowym GX czyli własciwie tym samym co x.7

Zastanawiam się nad powiększeniem kasety. Aktualnie mam system 2x10. Kasetę 11-36 z przerzutką GX type 2.1 i korbę 39-26 z przerzutką X5. Mówisz, że da radę do tego podpiąć 11-42? W zasadzie to pewnie wystarczyłoby mi 11-40, ale jak 42 podejdzie, to 40 też. Co trzeba zmodyfikować, żeby wsadzić większą kasetę? Trzeba dać dłuższy łańcuch?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...