Skocz do zawartości
Exon15

[Napęd Shimano Zee] Czy to będzie działać?

Rekomendowane odpowiedzi

Exon15

Cześc.

Planuje do mojego roweru dać napęd 1x10, plan mam taki:

Manetka - SHIMANO ZEE SL-M640

Korba - SHIMANO A ZEE FC-M640 36T 170mm

Przerzutka - Shimano ZEE RD-M640 FR 10sp Shadow+

Kaseta - Shimano Deore CS-HG50 11-36T 10rz.

Łańcuch - Shimano Deore CN-HG54 116 ogniw 10rz

Co sądzicie o takim napędzie? Czy to będzie działać? I jeszcze jedno pytanie, czy będzie mi potrzebny napinacz?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa

Będzie działać. Napinacz/prowadnica będzie potrzebny (chyba, że zmienisz zębatkę na NW). Zakładam, że to config do FR bo w każdym innym przypadku lepiej brać nowe deore z korbą 1xNW.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Exon15

@Dokumosa

A po co wymieniać zębatkę na NW, czym będzie się różnić od oryginalnej? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa

NW klei do siebie łańcuch i nie spada. Oryginalna wymaga prowadnicy/napinacza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Exon15
      Przez Exon15
      Cześć,
      Mam okazje kupić ramę prodigy 9.81,w stanie bardzo dobrym za 200 zł, jedynym moim problemem jest to, że rama jest w kolorze szarym, a ja chciałbym ramę białą, i musiałbym ją przemalować, a to dodatkowe koszta (+50-60 zł), myślicie, że warto kupywać tą ramę, czy lepiej poczekać na jakąś inną okazję typu dartmoor street fighter, two6player, jeszcze zastanawiam się, nad tym, czy waga tej ramy będzie mocno zauważalna przy jeździie (3kg), gdy aktualnie aluminiowe ramy zazwyczaj ważą ok. 2kg
    • Dziubek
      Przez Dziubek
      Witajcie. 
      Moje 520-tki już ledwo dyszą. Chciałem już kupować nową parę, ale trafiłem na KELLYS DUAL. Ma ktoś o nich jakieś zdanie ? Warto je brać czy zostać przy sprawdzonych Shimano ?
      Pierwszy z z brzegu link do KLS https://allegro.pl/oferta/pedaly-spd-kellys-m520-m530-m540-lepsze-od-shimano-7138315882
    • Exon15
      Przez Exon15
      Witam,
      Mam zamiar kupić ramę prodigy 9.81, i czy do tej ramy wejdzie mi przerzutka (tj. shimano deore 9 rz.) i kaseta (tj. shimano deore 9 rz), zazwyczaj tą ramę widzę z single speedem. I czy przerzutkę montuję się w te kółko pod mocowaniem koła? Oraz jak tą przerzutkę musiałbym zamontować? Musze kupić jakiś hak, czy coś w tym stylu?
      Rama:

• WojciechFix
      Przez WojciechFix
      Witam wszystkich, pytanie kierowane tylko osób które miały do czynienia z zagadnieniem.
      Nie potrzebuje gdybania.
      Mianowicie chcę złożyć ht z napędem 1x10 na sunrace ms3 [11 - 42] 10s mam do tego sram x9 type 2.1 na średnim wózku, przód to 30z nw. 
      Tutaj mam całkowitą pewność co do poprawnego działania. Natomiast co z kasetą mx3 [11 - 46] ? 
      Miał ktoś taką konfigurację? Czy przerzutka daje sobie radę?  Jak z kulturą pracy?  
      Wszystkie tematy jakie udało mi się znaleźć to jedno wielkie "być może"
      Dziękuję za konkrety.