Skocz do zawartości

[Tylna przerzutka] Campagnolo Xenon - pęknięcie


Bogu77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Posiadam rower szosowy w którym to znajduje się napęd firmy Campagnolo a konkretnie 9-Cio rzędowy Xenon. ostatnio na przejażdżce pękła mi z tylu przerzutka(korpus przerzutki pęknął tuż przy sprężynie przy haku).Dołączę zdjęcie żeby było widać co się stało konkretnie. Rozglądam się obecnie za nową lecz nie chciałbym takiej samej z tego względu że  korpus jest wykonany z trzworzywa sztucznego i obawiam się że sytuacja się powtórzy. Dowiedziałem się że tylne przerzutki głównie dzielą się ze względu na: kierunek pchania sprężyny, ilość obsługiwanych prędkości, proporcje przesuwu przerzutki względem naciągu linki, długość wózka oraz pojemność przerzutki. Przez to rozumiem że gdybym chciał przykładowo kupić tylną przerzutkę sory 9rzędowa i zgadzały by się wszystkie powyższe kryteria  to taka przerzutka działała by prawidłowo z manetką Campagnolo? Kolejne pytanie czy gdybym wziął np przerzutkę shimano 105 (10 rzędowa) to taka też by się nadawała do 9cio biegowej kasety? Wyliczyłem że muszę mieć przerzutkę o pojemności 34 wiec jeżeli nowa przerzutka ma większą pojemność to również się będzie nadawać? Bardzo proszę o odpowiedzi na powyższe pytania wraz z wyjaśnieniem (jeżeli moje myślenie jest błędne) i z góry za nie dziękuję. Pozdrawiam gorąco. Bogu

IMG_0668.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...