Skocz do zawartości

[Piasta tylna] Shimano TX505


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.  

Chciałbym na wstępie dodać iż jestem nowy nowy na forum oraz nie mam zbyt dużego doświadczenia z rowerami.

Mój problem polega na dziwnych dźwiękach dochodzących z tylnej piasty w rowerze Romet Orkan 3. Mieliście z takim czymś do czynienia? jak zabrać się do naprawy tego? Dodam że pierwszy raz te dźwięki usłyszałem po przejeździe krótkiej trasy około 40km w dość deszczowy dzień. Dodam że jest to tylko w jeździe na "luzie" przy pedałowaniu tego dźwięku nie ma.

dodaje filmik który wstawiłem na YT ponieważ tutaj jego wielkość była za duża z góry przepraszam za jakość choć chodzi tylko i wyłącznie o sam dźwięk koła. Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. stawiam na plastikowy protektor szprych ( to kółko między kasetą, a szprychami ) - pozbądź się tego, albo śrubokrętem powyginaj tak,żeby nie ocierał gdy koło się kręci, a kaseta stoi w miejscu ( jak pedałujesz to i kaseta i koło kręcą się jednocześnie ) Zakręć kołem i zajrzyj z góry, z boku, czy to on powoduje ten dźwięk.

Jeśli nie to to chyba bębenek piasty, ale stawiam na protektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...