Skocz do zawartości

[podratowanie staruszka] części z Ali.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam Wheelera (około 11 lat). Przechodził wiele modyfikacji (oryginalne zostały:rama,sztyca,kierownica) Od dłuższego czasu nie ingerowałem w napęd,zaczął srednio pracować,generalnie przymierzałem się już do wymiany "konia",ale muszę odpuścić z powodu pewnych innych wydatków,może uda się za rok.W związku z tym przyszła potrzeba ingerencji w osprzęt bym miał jeszcze jakąś radość z jazdy.Chcę zmienić zębatki korby (korba slx), łańcuch, kasetę, kółka tylnej przerzutki. Dosyć atrakcyjnie cenowo prezentują się ceny takich części na Aliexpress, nie mam jednak żadnego doświadczenia jak z ich jakością,czy nie popękają lub nie roztopią się od słońca. Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dostępne na ali łańcuchy KMC w bardzo atrakcyjnych cenach to podróbki. Oryginał też kupisz ale w cenie identycznej albo wyższej niż w PL

- zębatki - mogę się wypowiedzieć tylko o N/W które są trwałe i w niczym nie ustępują markom typu dartmoor czy hello, przy 2x/3x szukałbym raczej oryginałów shimano bo takie tez na ali są - ale niestety zwykle drożej niż w PL

- kółka przerzutki nawet te za 2$/szt są OK, w razie czego łożysko kosztuje 2,5zł,  w samym kółku nie widzę różnicy w jakości z aest czy kcnc

- jesli kaseta z ali to tylko sunrace, ale to bez sensu bo w Niemczech są tańsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam M590 z Ali za 190 zł(bez wkładu ), zobaczcie ile w PL kosztuje ;)

Dokupowałem też stalową 44 do drugiego i wyszła coś 36 zł, w PL chyba stalowa 70 zł, alu 100 zł.

Teraz przymierzam się do M6000 hampli dla kuzyna, coś ok. 340 zł wychodzi komplet.

Moim zdaniem 100% oryginały, nie wiem jak hamulce, ale widze,że opinie mają dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Janu_sz napisał:

Dokupowałem też stalową 44 do drugiego i wyszła coś 36 zł, w PL chyba stalowa 70 zł, alu 100 zł.

stal:

https://biostern.abstore.pl/korby-tarcze-i-suporty-tarcza-fcm480-44t-stal-czarna,c68,p1007,pl.html

https://biostern.abstore.pl/korby-tarcze-i-suporty-tarcza-fcm415-42z-stal-czarna-alivio,c68,p1004,pl.html

alu:

https://biostern.abstore.pl/korby-tarcze-i-suporty-tarcza-fcm510-3x8-44t-104mm-deore-srebr-,c68,p1425,pl.html

/edit

Co do korb to zgoda, widziałem, że fc-m590 są dużo tańsze. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SoloTM napisał:

Zgoda pełna, ale min. to 53 zł to nie 36 zł ;) Po co mam przepłacać skoro nie potrzebuje tego na już.

 

Godzinę temu, Dokumosa napisał:

Do oryginnych gratów Shimano doliczają zawsze jakieś kosmiczne koszty wysyłki. Poza tym co jak co ale hamulce Shimano bez gw to spore ryzyko. No i w końcu coraz więcej paczek idzie przez centrum pod Lublinem a to oznacza co najmniej VAT i koszty manipulacyjne.

No nie zgodzę się, idzie przez Łotwę / Estonię i do mnie jak by była nadana w EU. ZERO VAT i kosztów dodatkowych.

Z gw. racja, tyle tylko, że pokaż mi kogoś kto przyjmie na gw. i nie odrzuci z byle powodu - miałem przejścia z zaciskami takie przy Avidach, potem przy br-m395 ciekło przy klamce to mi odpisali uszkodzenie mechaniczne, gdzie rower stał od wakacji po marzec wgarażu ;) 

M6000 - miałem od niego parę rzeczy fakt,że ok. 3 tygodni, ale wszystko przez północ Europy szło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż,mi nie zależy ani na gwarancji,ani mocno na czasie. Rower jeździ,w dodatku lepiej niż pewnie 80-90% rowerów w gminie,ale wiem,że nie jest idealnie przez co chcę go podszykować na sezon,by mi jeszcze posłużył póki nie kupię drugiego. Muszę dobrze policzyć czego potrzebuje i porównać ceny,by miało to ręce i nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janu_sz ale że hampli Shimano nie uznali reklamacji? Jaja sobie robisz? Z pocalowaniem rączki to załatwiają i nigdy z tym nie ma problemu. Zmień sprzedawcę.

Odnośnie wysyłki z Ali to może iść z Francji a wystarczy, że jest oznaczenie CN i skarbówka po swoje się zgłosi. Jeśli sprzedawca ma napisane, że uznaje zwroty w przypadku gdy przesyłka do niego wróci z powodu nie przyjęcia to można śmiało brać ale nie przedmioty o wysokim prawdopodobieństwie, że już w pudełku są uszkodzone. No i IMHO gwarancja, czas dostawy i brak ew. przepychanek gdyby jednak poszło przez celny warte jest więcej niż potencjalne 10% oszczędności na cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SoloTM napisał:

No, ale chyba koronkę za 36 pln, stalową to jakąś chińską, nie shimano raczej ?

Nie wiem jak to zweryfikować, ale opakowanie miała Shimano i praktycznie 100% podobna do tej z korby - nie zauważyłem różnic.

2 godziny temu, Dokumosa napisał:

ale że hampli Shimano nie uznali reklamacji?

Tak, nie uznali i to jeden z ogólnie polecanych sklepów z DE ( jeszcze poniosłem koszty wysyłki ).

2 godziny temu, Dokumosa napisał:

Odnośnie wysyłki z Ali to może iść z Francji a wystarczy, że jest oznaczenie CN

Jak przyjdzie mi następna paczka to Ci wrzucę fotke ( o ile nie zapomnę ). Czysta koperta, nie naklejana naklejka na naklejkę jak to zwykle bywa. Na forum telchina jest opisane jak to wysyłają - zbiorczo w Chinach w kontener, odprawa jakimś ryczałtem i z kontenera idzie do klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...