Skocz do zawartości

[Opony] Opona 29" 2.2 dla obręczy o szer. wew. 22 mm


Szary_wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Potrzebuję Waszej porady. Planuję założyć oponę 29" 2.2 na obręcz DT Swiss 533d o szerokości wewnętrznej 22 mm. Myślałem o zwijanych oponach (w przyszłości jako bezdętki) Continental Race King II 29" 2.2, ale czytałem, że szerokość opony i kształt balonu zmienia się w zależności od szerokości obręczy. Czy ktoś jeździ na takim zestawie i mógłby zmierzyć jak wygląda szerokość napompowanej opony?

Nie martwię się o to, że będzie za szeroka, tylko że będzie dużo węższa niż powinna z podanych wymiarów (ETRTO 55 mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona nie układa się wtedy płasko tylko ją wypycha na boki. Taki balon/żarówka się tworzy stad powierzchnia styku opony z gruntem się zmniejsza jak również podparcie opony na zakrętach (może pływać na boli a w skrajnym przypadku wypaść z rantu). Odnosnie średnicy to nawet jeśli robi się większa to tylko pozornie (liczy się promień od osi do gruntu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję, żebyś nie przejmował się szerokością obręczy, bo ta jest optymalna, ale opona Continetal i nie tak nie osiągnie na niej deklarowanych 2,1'. Opony 2,4 od Conti mają realnie nie więcej niż 2,25; więc jak 2,1 sięgną 2 cali (50 mm) to będzie sukces - taka polityka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, panpromek napisał:

Czy pod oponę gravelową 43-45C wewnętrzna szerokość obręczy 25 mm to będzie za "bogato" czy ok ?

Coraz częściej w gravelach masz już fabrycznie obręcze 23mm wewn. z oponami np. 38c, więc resztę sobie dopowiedz :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a czy możecie polecić coś sensownego typu właśnie tego Conti RK II ale o szerokości 2.1? To znaczy jakąś zwijaną oponę TubelessReady bardziej na asfalt niż w ciężki teren? Wiem, że wybór jest spory, ale tylko sami użytkownicy wiedzą najlepiej, co warto kupić, a co nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku sezonów ujeżdżam Maxxisa Aspena 2.1 tyle, że wersja zwykła, nie TR. Jak dla mnie świetna opona. Radzi sobie bardzo dobrze właściwie w każdych warunkach. No może poza upierdliwym błotem. Na asfalcie jest szybka i cicha. Bardzo uniwersalna opona. Nie wiem skąd się biorę złe opinie o tym modelu a jest ich sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak wybiorę węższą oponę tzn. 2.1 to powinna się lepiej ułożyć w obręczy niż 2.2 i balon też będzie miał trochę inny kształt? Poważnie zastanawiam się nad tymi Conti RK 2, dlatego chciałem się poradzić czy nie będą za szerokie na tą obręcz 22 mm :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, siejak1 napisał:

Planuję kupić te gumy do nowych obręczy karbonowych 25 wew. szerokość brać 2.1 czy 2.25? waga trochę odstrasza ale podobno lekko się toczą. Co byś polecił ?

 

Ja tam nie lubię wąskich opon, wybieram ostatnio zawsze 2.25 dla tłumienia. Do tego zestawy 2xmezcal występują w walizkach z uszczelniaczem tylko jako 2.25 co ułatwia wybór. Raz na jakiś czas pojawia się promka, czasem na e-rower, czasem na bike-discount i kosztują wtedy 230pln para. Wychodzi po 115 za oponę TNT G+ wraz z 250ml uszczelniacza.

 

Czy polecam? Ja po twardym latam głównie, jeżdżę szybko, agresywnie, oczywiście nie hamuję z zablokowanie koła. Teren to w moim przypadku powiedzmy 1/4 tras, lubię wyskoczyć w las, piach czy inne pole ale dużo robię dojazdów i kursów przez np miasto. Opony zrobiły u mnie 6000km i tylna lekko się zużyła, ten środkowy bieżnik zszedł około połowy i zniknęło wcięcie w nim - zamieniłem więc tył z przodem dla równomierności zużycia i jestem pewien, że przejadę na tym kolejny rok (6000km). Póki co zero kapci, żadnego bicia, opona przez mieszankę G+ klei jak szalona a na mokrym nie zachowuje się jak wszystkie jakie do tej pory miałem w tym Smart Sam, Race King (w wersjach performance).

Moim zdaniem opony są znakomite i jeśli pojawi się promka na mój rozmiar to bez wątpienia zamówię komplecik na przyszły rok. Po 180 za sztukę to bym nie zapłacił, ale kupując je za dobre pieniądze - warte są każdej złotówki.

 

Skoro kupujesz do obręczy 25mm to kupiłbym zdecydowanie 2,25.

 

EDIT:

O, tak wyglądały przy podmiance

 

87075286898122977204.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, cervandes napisał:

opona przez mieszankę G+ klei jak szalona a na mokrym nie zachowuje się jak wszystkie jakie do tej pory miałem w tym Smart Sam, Race King (w wersjach performance).

A że tak zapyta, jak 'szalona' to ona się klei do mokrego asfaltu/kostki/szutru czy do mokrych korzeni i w błocie daje radę? Twierdzisz że te opony wytrzymają u ciebie +/-12 tys km, piszesz że głównie jeździsz po betonach - wynika z tego że jest zrobiona ze stosunkowo twardej gumy, co kłóci się z przyczepnością w mokrym terenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...