Skocz do zawartości

[Sztywny widelec] Wymiana sprężyniaka na sztywny widelec


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam rower Northtec Gravity AL -> http://northtec.pl/rowery/mtb-27,5/54-gravity-al

Chciałbym wymienić pseudoamor na sztywniaka np. MOSSO M5. Raczej bardziej poruszam się po asfalcie/szutrze więc chce z niego zrobić co bardziej a'la rower crossowy... Czy taka wymiana znacząco wpłynie na geometrię? Jeżeli tak to w jaki sposób?

Ps. Ma ktoś jakieś doświadczenia z zamawianiem mosso na aliexpress?: )

Pozdrower!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bohomaz94, jeśli masz amoryzator według specyfikacji w linku, czyli XCR Air, co Ci w nim nie pasuje? Może nie jest to Reba, ale mimo wszystko przyzwoity podstawowy amortyzator powietrzny. Spróbuj dostosować jego pracę do siebie. Jesli nie masz pompki do amora, podejdź do sklepu rowerowego to ci pomogą. Albo kup jakąś pompkę do amortyzatorów np.  Beto za 50 PLN, na pewno się przyda. Na asfalt/szuter możesz założyć węższe opony z drobniejszym bieżnikiem, chociaż jeśli masz Smart Samy, to po asfalcie toczą się całkiem dobrze, zwłaszcza, jak dopompujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KurczakNorris mam ten rower ale wcześniejszy rocznik, tam jest amor SR Suntour XCM RL DS29 100mm. Generalnie jest już do wyrzucenia :)

@seraph za mało w teren czy w ogóle za mało? Sprzedawca mi właśnie polecił do tego roweru tego mosso A2C 44cm...

Generalnie chce żeby rower był lepszy na asfalt, planuje bardziej śmigać z sakwami :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że może Cię to dotknie, ale generalnie to jak chcesz jeździć w dużo lżejszym terenie i do tego z sakwami to zmień cały rower. Rynek jest ogromny, Ty nie jesteś jedynym, który nie do końca trafił z przeznaczeniem roweru, a Twój rower to nie jedyny na świecie wygodny. Taka dygresja - nie musisz jej brać pod uwagęB)

44 cm to zamiennik amorka pod koło 26'. 47 cm byłby lepszy dla Ciebie. Możesz też zaszaleć i do tego Mosso wstawić koło 29' - taka opcja wbrew pozorom ma sporo zalet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...