Skocz do zawartości
skom25

[Sztyca] PRO PLT

Rekomendowane odpowiedzi

skom25

Hej,

Czy ktoś z Was posiada sztycę PRO PLT? Najlepiej wersję z offsetem 20mm, chociaż nie powinno mieć to znaczenia, więc wersja 0mm też powinna być ok.

Potrzebuję informację jaka jest odległość między uchwytem na pręty siodełka a pierwszą kreską podziałki.

Dla ułatwienia zielonymi kreskami oznaczyłem o co mi dokładnie chodzi.

plt.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zadra1965

Około 175 mm , przy sztycy długości 400 mm

Edytowane przez zadra1965

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cervandes

Dodam, że mocowanie PRO jest fajne. Jeden imbus, minimalizm, niby wszystko super. Ale problem w tym, że jeśli czasem walniesz w siodełko, wertepy jakieś czy coś i trafisz je dupą, to TRACH i się przestawi. Żeby było sztywno trzeba je dokręcić znacznie ponad te 11 czy 13Nm które tam widnieją. Trzeba dokręcić na maxa. Mam to mocowanie w Koryak, złe nie jest ale też nie zachwyca.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lewocz

Najgorsze jest to, że jeśli już raz przeskoczy to ząbki się ścierają i cała sytuacja zaczyna się powtarzać na byle dziurze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

Sztycę PRO LT miałem w poprzedniej szosie, wszystko było ok, zwłaszcza że ważę 57 kg :]

Pytam bo rura podsiodłowa w nowej ramie jest dość wysoka i tak jak myślałem, prawdopodobnie wypadnie w połowie napisu PRO przy podziałce, więc będzie to kiepsko wyglądało.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tadeuszwlodarczyk

Ta sztyca ze zdjęcia nie ma ząbków i to dobrze właśnie. Starsze mocowanie było z ząbkami i nie mogłem z nim siodełka ustawić, bo albo za nisko przód i parcie na nadgarstki, albo za wysoko i parcie na sprzęt. 13Nm sprawę załatwia (albo jak inni wolą zastosowanie siły F duże).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta