Skocz do zawartości

[Napęd] Co potrzebna do napędu 1x9?


Exon15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamierzam składać rower typu dirt z przerzutkami, i zastanawiam się nad napędem, wydaje mi się, że 1x9 na początek starczy ewentualnie 1x10, ale wiem, że 1x10 to większy koszt, a 1x9 raczej mi starczy, a więc przejdźmy do rzeczy, jaką przerzutkę, korbę, łańcuch, kasetę, manetkę kupić? Dodam, że chciałbym się wyrobić w 350-400 zł, i chciałbym kupić nowy łańcuch, kasetę, a używaną manetkę, korbę oraz przerzutke tylnią? Zastanawiałem się nad Deore, i kasetą alivio bądź acera, i jeszcze pytanie, czy potrzebny mi będzie napinacz itp.? Powiem jeszcze tylko, że do tej pory w napędzie roweru za dużo nie grzebałem, jedyne co to wymieniałem łańcuch i robiłem serwis przerzutki, a więc jestem w tym temcie trochę zielony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiecie że chodzi o klasyczny dirt? W takim są zwykle poziome haki i raczej nic innego niż singiel nie pasuje :)

A rower typu dirt może być nieco bardziej uniwersalny, i do poskakania i do pojeżdżenia. 

@Exon15 przede wszystkim napisz jaką masz ramę. 

Bo generalnie tanie opcje są dwie: jakaś używana korba 3x ze środkową zębatką, do tego napinacz, przerzutka (najlepiej coś z mocną sprężyną, np. XT), manetka, kaseta i korba. Przerzutka może być lepsza, cała reszta wystarczy klasy Alivio/Deore. 

Opcja 2 to korba z zębatką narrow-wide, odpada konieczność stosowania napinacza, ale czy takie rozwiązanie sprawdza się w dircie nie wiem. W fullu do AM jeszcze nie miałem problemów ale więcej nim jeżdżę niż skaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikeSkywalker Nie mam jeszcze niestety ramy, napisałem, że dopiero zamierzam składać, aktualnie szukam używanej ramy ;) Najprawdopodobniej wybiorę dartmoora (tzn. two6player, street fighter)

 

@Piter233 Pisząc dirt z przerzutkami chodziło mi o rower podobny z wyglądu do dirtu, na rowerze zamierzam uczyć się lepiej jeździć (tzn. bunny hop, manual) Ale często też zamierzam poskakać sobię troche po schodach czy na jakiś małych hopach, chodziło mi rower podobny do Siema tu michu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzędzia podstawowe wydaje mi się, że mam, jedynie czego mi brakuje do klucza do suportu i centrowania,a to kosz ok. 20 zł, mam skuwacz do łańcucha i klucz do kaset, wiedzę trochę mam, składałem już rower, i nie wydaje się to być dla mnie problem, a roweru całego nie zamierzam szukać, ponieważ mam swój wymarzony rower w głowie, i mam swój pomysł jak miałby on wyglać, i raczej takiego nie znajdę, planuje kupić trochę części w używanym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Exon15 napisał:

mam swój wymarzony rower w głowie, i mam swój pomysł jak miałby on wyglać

Wróóóć. Zastanów się trzy razy. Przedstaw swój pomysł żeby się nie okazało że wydasz kupę kasy a rower nie będzie jeździł tak jak tego chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exon, najpierw pogrzeb w internetach i doczytaj o podstawach, żeby faktycznie wystartować z jakąś wiedzą, bo jak na razie to wrzuciłeś na forum temat z propozycją korby do roweru dziecięcego z ramionami 127mm.... I tak jak tam napisałem - to jest trochę bardziej złożone. Najlepiej kup jakiś gotowy rower, który spełnia twoje oczekiwania i zacznij przy nim dłubać, zmieniać części i eksperymentować w miarę potrzeb, bo może się okazać, że na wymarzonym rowerze nie pojeździsz "tak jak sobie wymarzyłeś" i tylko się będziesz męczył.

Pozdro

DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...