Skocz do zawartości

[Sztyca regulowana] Uszczelka do Command Post.


Ilia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

        Muszę wymienić uszczelkę kurzową w sztycy Specializeda Command Post IRcc. Jestem w stanie bez problemu to zrobić, ale nie mogę dostać uszczelki. Ba! Mogę założyć jakąkolwiek uszczelkę kurzową od sztycy, ale nie wiem gdzie mogę taką dostać. Zastanawiam się nad jakimś druciarstwem, może dopasowałbym coś od hydrauliki przemysłowej. Producenci tejże nie robią takich problemów z dostępem do części. Przydałaby mi się jakakolwiek wskazówka w tym temacie, może ktoś już się mierzył z takim problemem?

Od Specializeda dostałem śmieszną odpowiedź. Mogę sztycę wysłać za pierdyliard pieniędzy na serwis do Holandii i czekać na nią z pół roku, lub oddać ją do ich dealera w Polsce, a oni wyślą ją za mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci wielkie za ten link.

Na e-mail do Speca dostałem odpowiedź, że nie mogą tego wysłać i tyle. Ani słowa, że mogę to sobie kupić.

Trochę już rozkminiłem temat i wychodzi, że do sztyc wcale nie muszą być jakieś drogie uszczelki z dystrybucji producenta. Wiele firm produkuje odpowiednie uszczelnienia dosyć wysokiej jakości, po kilka zł za sztukę. Jutro jadę do hurtowni poszukać co trzeba i zobaczę jakie będą rezultaty podczas pracy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie do którego link podałeś mają samą uszczelkę za 30 Euro czyli jakieś 120 zł, mocno to ułatwia sprawę ale za jedną uszczelkę to nadal dosyć drogo.

Dzisiaj kupiłem kilka elementów i dałem w sumie 24 zł. Jak przetestuję to mogę coś podrzucić, na razie muszę sprawdzić czy faktycznie będzie działać. Mam uszczelki z Polioksymetylenu, Poliamidu, kauczuku epichlorohydrynowego, kauczuku silikonowego, oraz uszczelki z dwóch materiałów jednocześnie.

Stara uszczelka jest prawdopodobnie z poliamidu. Na pierwszy ogień idzie uszczelka z polioksymetylenu i kauczuku silikonowego.

Co ciekawe żadna z tych uszczelek nie ma sprężynki dociskowej na zewnątrz, takiej jaką ma stara uszczelka, jednak nie wszystkie uszczelki do sztyc mają takie sprężynki. Ponadto uszczelnienia tzw. ,,górnicze'' stosowane w ruchu posuwisto-zwrotnym w warunkach wysokiego zapylenia również nie mają sprężynek, a są najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...