Skocz do zawartości

[Kupno roweru] Pomoc w doborze roweru.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Potrzebuje rad bardziej doświadczonych osób w doborze roweru. Mam 175 cm wzrostu i 78 kg wagi, szukam roweru do jazdy w 80 % po mieście i na dojazdy do pracy. Budżet do 1500-2000 zl.

Zastanawiam sie czy kupić jakąś używke na olx (myślałem nad firmą Kona) albo cos z decathlonu. Np : ROADCYCLING TRIBAN 520 FB TRIBAN. Czekam na rady i opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używka zawsze będzie na lepszym osprzęcie, ale będzie w różnym stopniu zużyta - musiałbyś oszacować stan i ewentualne koszta serwisu zaraz po zakupie. 

Triban 520 FB to fajny fitness, ale to rower z nastawieniem typowo szosowym - jeśli będziesz jeździł głównie po dobrym asfalcie ciężko będzie pobić Decathlon pod względem opłacalności. Można do niego włożyć szersze opony i komfort nieco się poprawi. Podobnym rowerem będzie Trek FX 2 - z na pewno lepszą niż w Tribanie ramą (pod względem wykonania i geometrii) ale nieco słabszym osprzętem. 

Jeśli chcesz roweru z nieco bardziej rekreacyjną pozycją za kierownicą i amortyzatorem to w okolicach 2 tysięcy można kupić jakiegoś crossa, np. Unibike Crossfire/Flash. 

Możesz też rozważyć rower typowo miejski - Marina Muirwoods. Sztywny widelec, miejsce na nieco szersze opony, hamulce tarczowe. Kona ma podobny model Dev, ale z aluminiowym widelcem - jazda na takim będzie nieco mniej komfortowa, stal tłumi drgania. 

Albo pójść w jakiś rower z prostszym napędem 1x10 - np. Kellys Physio 10. 

Jeśli ja miałbym wybrać z powyższych wziąłbym Marina - bo szersze opony będą lepsze do taranowania krawężników, sztywny widelec obniży wagę, poprawi efektywność jazdy i zredukuje do zera konieczność serwisowania (w porównaniu z crossem) a hamulce tarczowe warto mieć - zwłaszcza jeżdżąc po ruchliwym mieście i w każdych warunkach. Albo szukał podobnego roweru - najlepiej ze stalowym widelcem i tarczówkami. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...