Skocz do zawartości

[DO 2.5k] Rower codzienny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedługo zaczyna się sezon i chciałbym się zaopatrzyć w jednoślad. Rok temu jeździłem na carrera parva 27,5" codziennie po 50/60km. Miał szerokie opony i małą ramę więc nie osiągałem zawrotnych prędkości, ale dawał radę.

Teraz chcę rower z amortyzatorem z przodu. To mój jedyny wymóg. Będę dojeżdżał do pracy około 30km i również z niej wracał. 100% asfalt, lecz będę chciał czasami nim pojeździć po "polnych" drogach, ale gównie chodzi o to bym za bardzo się nie zmęczył docierając do pracy. Budżet do 2,5 tysiąca. 

Moja waga to 75kg i 178cm wzrostu.

Podoba mi się rama jak i sam rower kross evado 6.0. 

Dzięki z góry za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak przyczepiać się do literówki zamiast odpowiednio odnieść się do tematu. lovely

Pomijając to. Napisałem że to mój wymóg i koniec. Nie pytam o to czy będzie dobry czy nie, po prostu chcę rower z amortyzatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzator w rowerze ma zadanie takie,  żeby koło trzymało się podłoża w wymagającym terenie. Nie jak mylnie wielu uważa, żeby tłumić drgania - to jest przy okazji. 

Autorze tematu, jeśli masz 100% asfalt, to amortyzator raczej będzie pochłaniać część twojej energii + sam rower będzie więcej ważył. Więc raczej bardziej się zmęczysz. Musiałbyś kupić rower-amortyzator z blokadą, ale za 2,5k obawiam się, że ciężko. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, EhnatoX napisał:

Amortyzator w rowerze ma zadanie takie,  żeby koło trzymało się podłoża w wymagającym terenie. Nie jak mylnie wielu uważa, żeby tłumić drgania - to jest przy okazji. 

Autorze tematu, jeśli masz 100% asfalt, to amortyzator raczej będzie pochłaniać część twojej energii + sam rower będzie więcej ważył. Więc raczej bardziej się zmęczysz. Musiałbyś kupić rower-amortyzator z blokadą, ale za 2,5k obawiam się, że ciężko. 

 

I to jest odpowiedz, a nie porównywanie zapotrzebowania na dany element do ubioru dla zwierzyny do uboju :)

Nie jestem ekspertem i myślałem, że własnie takowe zadanie ma amortyzator, wytłumianie drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro będziesz jeździł kolego na zróżnicowanych trasach, to wydaje się, że dobrą opcją będzie rower trekkingowy. Opcjonalnie miejski, ale  cechami trekkingowymi. Posiada trochę masywniejszą konstrukcję, przerzutki, opony dostosowane do trudniejszych nawierzchni - ale na tych łatwiejszych nawierzchniach też spokojnie powinien sobie poradzić.

Mam na myśli taki sprzęt, jak chociażby ten tutaj: https://www.centrumrowerowe.pl/rower-kross-trans-1-0-2018-pd18095/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...